Menu

Nauka chodzenia z chodzikiem czy bez?

Jak waszym zdaniem lepiej nauczyć dziecko chodzenia? Chwytać za rączki i z nim spacerować, czy kupić chodzik? Ja to mam daleko przed sobą, ale spieram się o to z przyjaciółką. Ona w każdej wolnej chwili wsadza córkę do chodzika (bo jej wygodnie i ma czas zająć się domem), a moim zdaniem w ten sposób nauka będzie trwała dłużej, bo dziecko nie jest w pozycji pionowej, tylko sobie defakto siedzi. jakie jest wasze zdanie?

johanna
 2071  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

nauka chodzenia chodzik

Odpowiedzi

kasinka28
Również uważam że zdecydowanie bez chodzika. W chodziku dziecko się rozleniwia, nie musi trzymać samodzielnie równowagi, stawia niedbale nóżki byle tylko przesunać się do przodu. To faktycznie nie jest dobre rozwiązanie.
PaniMisiowa
Chodzik to wygoda dla rodzica i poczucie, że dziecku nic sie w nim złego nie może stać. Jednak nie jest on pomocny tak na prawde w nauce chodzenia dziecka. Używające go dziecko samodzielnie zaczyna dość późno chodzić. Kiedy dziecko chodzi w chodziku nie wszystkie mięśnie pracują. Najgorsze jednak, że wyeliminowany jest przy tym zmysł równowagi. Dziecko stale jest bezpieczne, ciągle podparte a przecież podczas swobodnego chodzenia tak nie będzie. Nie stosowałam go i myślę że dobrze zrobiłam...
Edit
Moim zdaniem dziecko samo w swoim tempie powinno się nauczyć chodzić. Ja mojego syna nie wkładałam ani do chodzika ani go za ręce nie prowadzałam. Po prostu sam zaczął chodzić przy meblach a później gdy był gotowy po prostu zaczął sie puszczać i sam chodził. Nie obciąża to kręgosłupa dziecka i myślę że jest jednym z czynników zapobiegania wadom postawy.
jola75
ja dostalam chodzic,kilka razy wlozylam synka do niego ale nie byl zachwycony praktycznie nie kozystalam z niego nauczyl sie przy meblach.pozdrawiam
monikuca
Specjaliści nie polecają chodzików a już na pewno traktowanie go jako środka do "świętego spokoju rodziców" jest krzywdzące dla dziecka. Moja córcia zaczyna już dreptać przy meblach ma 10 mc-y za nic nie wsadziłabym jej do chodzika.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.