Menu

Nauka czytania

Jak idzie waszym dzieciakom ta sztuka. Bo mojemu Patrykowi nie za bardzo, fakt że dopiero od ok dwóch tygodni się tego uczymy, ale myślałam że bedzie łatwiej. (pout) Wyrazy dwu, trzy czy cztero wyrazowe przeliteruje i je wypowie, ale gorzej z dłuższymi ostatnio nie mógł przeczytać słowa KOTEK. Uczę go żeby sie ślizgał z literki na literkę ale tak przeciąga każdą literkę że w konsekwencji nie wie co to za wyraz. Jeszcze próbuje dzieląc mu wyraz na sylaby ale za nim załapie to długo schodzi.

Jak go tego nauczyć

Ile potrzeba czasu żeby dobrze czytał, i nie chodzi o płynne czytanie
Codziennie czytamy po ok 15 min. ( dwie krótki czytanki ok 10 linijek krótkich) z tym że ma problemy z koncentracją np zaczyna czytać w połowie wyrazu zainteresuje go coś co leży na szafce i myli litery (smutna)

Anemona
 761  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Szkoła i Kształcenie dziecko i nauka czytania

Odpowiedzi

KIciula
moj syn jest w 1 klasie i na nauke plynnego czytania poswiecił w samej szkole ok 2 tyg od tej pory czyta jak dorosły
Anemona
KIciula też bym tak chciała. Chociaż mój do szkoły pójdzie dopiero we wrześniu. On ma problem z koncentracja i ze skupieniem uwagi na jedne rzeczy. W szkole bedzie mu trudno, chociaż po badaniu psychologicznym wyszło że jest dzieckiem zdolnym.
KIciula
wiesz co nic nie chce mowic ale moj syn ma ADHD
KIciula
a dzieci z ADHD sie bardzo dobrze ucza ale maja problemy z zachowaniem
korek221
Kochana daj synkowi trochę czasu...mój Grześ jest autystykiem - teraz już dobrze czyta bo cwaniaczek ma fotograficzną pamięć - jak raz coś mu się uda przeczytać to szybko zapamiętuje ale z początku też literował ,zresztą dzieci w jego klasie (2) do tej pory jeszcze "dukają"... Twój synuś na pewno w końcu się nauczy(grins)(kciuki)
syla
Anemona spokojnie wszystko w swoim czasie moja Kasia w szkole nauczyła sie super czytać ale to tez jakiś czas trwało i każde dziecko najpierw przeciąga lterki nie rozumie że ma je łączyć na każdego przyjdzie czas
alinagj1o2
Moi synowie idąc do szkoły nie potrafili za bardzo czytać, teraz biorą książki i czytają sami są w drugiej klasie,Wszystko przyjdzie z wiekiem ,syn na pewno opanuje czytanie nie teraz to za pół roku.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.