Menu

Nauka dwulatka jak spać w swoim łóżeczku?

Słuchajcie, Jaś spał z nami od jakiegoś 14 miesiąca życia. Mówiąc z nami, mam na mysli, że jego łożeczko było przyłożone do naszego łóżka a on swobodnie mogł się przemieszczac do niego kiedy chciał.... Od jakiegoś miesiąca chcemy żeby się nauczył spać sam w spoim łożku, rany nie mammy na to sposobu, nie wiem czy może pościel nie taka hehe czy co? Jak nauczyć dziecko spać samemu w łóżku?

postrzelonanama
 447  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem nauka spania w łożku

Odpowiedzi

Anulkaa
U mnie tez Alicja ma swoją podusię różowa z myszką i ulubiony kocyk. Jak zlikwidowaliśmy łóżeczko i kupiliśmy jej łózko to z nami zasypiała a potem ja ją przenosiłam na jej łózko. Oswoiła się z tym że budzi się w swoim łóżku. I po chyba 3 tygodniach już sama w swoim łóżku zasypiała. Teraz ma 4 lata ale jeszcze nieraz sobie wymyśli że będzie spała w moim łóżku i pozwalam zasypiać a potem ja przenoszę.
MamaMateuszka
Synek od 2rż śpi w swoim pokoju, zasypiał podczas czytania bajki, miał lampkę do kontaktu która świeciła mu się przez całą noc i pościel z piłkarzami którą sam sobie wybrał. Nakręciliśmy go wcześniej na nowy pokój i sam już bardzo chciał iść. Mówiłam mu, że zawsze jak się zbudzi to może mnie zawołać a ja przyjdę. Dziś ma 5lat, śpi bez lampki ale i tak przychodzi do nas w nocy przeważnie między 2 a 4.
elinka
oj oj @chivas... pozyjemy, zobaczymy, czy i toba jeszcze dziecko nie bedzie czasem rzadzic ;) bo jak rozumiem, na razie masz to wszystko tylko w teorii ;)
elinka
a odpowiadajac na pytanie @postrzelonanama - daj dziecku czas, zachecaj ale nie zmuszaj, zeby nie odniesc odwrotnego skutku :) powodzenia :)
syla
chivas czasami mam wrażenie że Ty wszystko wiesz najlepiej ,czasami Twoje wypowiedzi i przemądżanie doprowadza do szału.
Odpowiadając na pytanie cała moja trójka spała ze mną do pewnego wieku każde do około 2 roku życia i potem konsekwentnie uczyłam spania w swoim łóżku trwało to około 2 tyg nim sie przyzwyczaili
syla
@chivas i dzieci mną nie rządziły robiłam to dla własnej wygody żeby nie wstawać co chwile bo jak spały ze mną to przesypiały całe noce bez budzenia się,a ja byłam wyspana i dzieci też.Nie porównuj trudnej młodzieży do 2 -letnich maluchów
elinka
anu80 napisała:
@chivas, ja sie nawet z Toba zgodze co do metod wychowawczych, o ktorych piszesz, bo sama je stosuje. Ale jest jedna zasadnicza roznica miedzy cudzym dzieckiem a swoim wlasnym: tak jak nie jestes w stanie przywiazac sie, pokochac obcego dziecka jak swojego, tak i "tresura"/wychowywanie wyglada troche inaczej. Inne sie ma podejscie, czy tego chcemy czy nie. I tez podpieram sie swoim wlasnym, kilkuletnim, doswiadczeniem jako opiekunki do dzieci...Uwierz mi na slowo :) Przekonasz sie na wlasnej skorze o swojej cierpliwosci do dziecka, z ktorym bedziesz spedzac 24 godziny na dobe przez 7 dni w tygodniu...:)


@anu80 z ust mi wyjelas te slowa ;)
...i dodam jeszcze od siebie, ze jest zasadnicza roznica pomiedzy konstruktywna krytyka / rada na naskakiwaniem na innych. Pozdrawiam wszystkie Forumowiczki :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.