Menu

Nauka jazdy na rowerze

Nadszedł czas żeby nauczyć dziecko jazdy na rowerze. Czy lepiej na początek z pomocniczymi kółkami czy bez? To wszystko zależy od twojego dziecka. Przede wszystkim powinno mu to sprawiać przyjemność. Najlepszym okresem na naukę jest wiosna albo lato. A ty kiedy i jak uczyłaś dziecko jazdy na rowerze? Podziel się z nami swoim doświadczeniem

Ania
 3614  9

Odpowiedzi

koza54
jak juz moja córa bedzie sie uczyc jazdy na rowerze to na pewno z dodatkowymi bocznymi kółkami. a jak juz bedzie ladnie jezdzic z tymi kolkami to je zdejme i bede ja uczyc tak jak mnie uczono czyli kijek z tylu rowerku (grins)
Danusia79
Moja córcia szybko załapała o co chodzi w jeździe na 4 kółkach, później próbowaliśmy na 2, przewróciła się i przez 2 lata nie wsiadła na rower, w końcu rowerek był za mały, kupiliśmy większy, bez dodatkowych kółek, wsiadła na niego i pojechała, ciekawe jak będzie u synka :))
mala21
Ja miałam rowerek z pomocniczymi kółkami i nauczyłam się jezdzi na zwykłym mając 5 lat. Myślę że dla synka też kupię taki z trzema kółkami
krasna1
ja nie uczyłam bo ja nie mam cierpliwości,
mój mąż uczył,
pamiętam tylko,że córce spadały nogi z pedałów no to jej przywiązał jej własnymi sznurówkami
mamaMaksa
Mój maluch najpierw jezdził na rowerku bez pedałów super opanował koordynację ruchów w wieku 3 lat już jezdził na prawdziwym rowerze bez bocznych kółek a teraz szaleje na bmxie:))
Pineczka
A ja nie nauczę Nikolki jeździć na rowerze bo sama nigdy nie umiałam (smiech) wstyd trochę (grins)
To będzie zadanie mojego B.:D
jola75
a moj nie chce pedalowac.raz n a czas wychodzilmy na rowerek ,ale u nas rogi sa pod gorke....wystarczy,ze maly ma ciut pod gore i juz sie denerwuje,efekt taki ,ze musze go pchac a ja juz jest kawalek prostej drogi to cos tam popedaluje,ale szybko odstawia rowerek.
alinagj1o2
Starszy syn jeździł na 4 kółkach i jak miał już dwa ściągnięte było mu trudno złapać równowagę,ale nauczył się bez bocznych w wieku 4 lat .Młodszemu odkręciliśmy od początku pedały,zaczął utrzymywać równowagę i szybko załapał o co chodzi sam na dwóch kółkach jeździł mając 3 lata.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.