Menu

Nauka jazdy na rowerze

Moja czteroletnia córka zażdała odkręcenia kółek bocznych od rowerka. Nie radzi sobie jeszcze z jazdą bez tych kółek. Czy wieciej jak szybko nauczyć dziecię tej sztuki? Już sił mi brakuje na latanie za nią z patykiem wetkniętym w rower.

Matina
 717  3

Odpowiedzi

emiliab
Ten patyk to chyba jedyny dobry pomysł na naukę jazdy. Możesz próbować co jakiś czas puszczać ten patyk aby córeczka nie widziała i zobaczysz czy daje sobie radę czy nie. Chociaż mi się wydaje, że 4 latka to trochę za wcześnie aby na dwóch kółkach zasuwać.
Achcha
Według mnie patyk to najgorsza rzecz w nauce jazdy na rowerze. Jazdy bez bocznych kółek dziecko SIĘ UCZY tuż po tym jak jeździło z kółeczkami i było widać, że utrzymuje równowagę bez ich pomocy. Jedyny sposób to puszczenie dziecka i patrzenie jak sobie radzi. Możesz ewentualnie podgiąć kółka wyżej, żeby w razie czego potrzymały ale w sumie nie były używane podczas jazdy.
Mojemu synowi odkręciliśmy kółka, powiedzieliśmy, że to łatwizna i że jest za duży na boczne kółeczka, mąż przez chwilkę za nim biegł a on krzyczał z radości, że sam jedzie no i nie obyło się bez lekkiego upadku przy hamowaniu bo nie umiał się zatrzymać. Za drugim razem zręcznie zeskoczył na bok i tak robił przez jakiś czas aż wreszcie nauczył się "normalnie " stawać.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.