Menu

nauka -nocnik

(awve) DROGIE MAMY,JAK NAUCZYŁYŚCIE SWOJE POCIECHY ROBIĆ SIUSIU,ILE MIAŁY WTEDY LAT,MSC??NAPISZCOE CO MYSLICIE O NOCNIKU FISHER PRICE Z FANFARAMI.JESTEM BARDZO CIEKAWA,MOJA CÓRKA NAJPIERW ROBI SIUSIU A POTEM WOŁA ZE CHCE NOCNIK....WIEC ODWROTNIE:)BEDE WDZIECZNA ZA ODPOWIEDZI.

JAGA1984
 617  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem siusiu dziecko nocnik

Odpowiedzi

Nula139
Mała miała dokładnie 18 miesięcy,sama zawołała że chce "si".Nauka trwała 3 dni.Od tego czasu i siusiu i kupka była do nocnika.
Nocnik miałyśmy najzwyklejszy,także nic nie mogę powiedzieć na temat tego,o który pytasz.
emiliab
Nie polecam nocnika z melodyjką, nocnik to nie zabawka. Do nocnika dziecko musi dojrzeć i samo da znać kiedy będzie gotowe. Nasze wszystkie próby spełzły na niczym. Dopiero w wieku 3,5 lat synek praktycznie z dnia na dzień zaczął sam używać nocnika.
mala21
zdejmując pampersa. Początkowo co chwilkę pytałam czy siusiu nie chce. Małemu spodobało się wylewanie zawartości nocka do sedesu. Dlatego chętnie robił. Na spaceże też chętnie np pieskowi pokaże jak się siusia:)
mala21
a zapomnialam napisać że nauczył się mając 2,5 roku
beatka7623
Moja własnie jest na etapie nocnikowania a ma 2 lata i 8 m-cy Od miesiąca ją katuję Na początku na kibelek z nakładką bo nocnika nie chciała Lała gdzie popadnie co 10 min Myślałam że mi ręce odpadną (pout) ale gdzieś od tygodnia sama bierze nocnik i na nim siada i robi i siku i kupkę W domu praktycznie nie używam pieluch tylko na noc i na wyjście (kciuki)

Do tego dziecko musi samo dojrzeć a co do nocnika ja mam zwykłe ale już teraz nie polecam tego z disneya mój się giął w chiński zapytajnik Mam teraz najzwyklejszy ze sklepu po 4 zł i jest super (kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
beatka7623
A moja też najpierw robiła a później wołała że chce (awve)
joana1983
Ja mam zwykły (w sensie nie firmowy), ale z melodyjką, z osiedlowego sklepiku z artykułami dla niemowląt i dzieci. Melodyjka nie gra za głośno i córeczka za każdym razem kiedy nocnik zaczyka grać po sikaniu uśmiecha się szelmowską pod nosem i czeka na brawa :) Gdzieś na netmama spotkałam się z opinią, że nocniki z fischer price grają bardzo głośno i dziecko może się wystraszyc i zrazic...
JustiSam
Ja tez nie polecam nocnika z melodyjkami. Dzieci przestaja sikac gdy nocnik zaczyna grac, a zaczyna tuz na poczatku sikania. My mamy najzwyklejszy. Zaczelam wysadzac od 7 miesiaca. Teraz ma 10 miesiecy, robi kupe na nocnik, siku nie zawsze.
MamaMaya
a mojej sie bardzo podoba ze cos gra! zawsze jak siada to pyta czy bedzie lala (czyt.piosenka (grins))bo najpierw miala grajacy u babci a w domu zwykly teraz mamy z fanfarami i klaszcze jak zaczyna gra podoba jej sie to i wcale nie zniechęca do zalatwiania sie, wrecz przeciwnie choc juz szal na fanfary jej minął. no i cóż ma dwa latka ale nigdy nie mówi ze chce sie jej siku o kupie czasem powie a czasem musze ja przyczaić (pout) mysle ze nie jest jeszcze gotowa na nocnik (zla)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.