Menu

nauka pisania

hej kochane powiedzcie mi jaki jest najlepszy wiek aby zacząć uczyć dziecko pisania ?

karolcia514
 743  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Szkoła i Kształcenie nauka pisania

Odpowiedzi

jagoda30
ono samo pokazuje co się mu podoba i co interesuje, niektóre dzieci jak mają 3 latka już chcą pisać, a są 5latki które nienawidzą pisania
tlolek
mój ma ponad 3,5 roku i póki co ma niechęć nawet do rysowania a co tu mówić o pisaniu. Ale znając jego charakterek to pewnie mu się odmieni z dnia na dzień
smerrfetka
A zna wszystkie literki????????jeśli chcesz możesz najpierw uczyć ją pisana właśnie literek ,cyferek.Jeślli mała to będzie interesowało mozesz ją uczyć pisać czemu nie.
goskapolak
Można próbować gdy widzisz,że jest już sprawna manualnie to znaczy: dobrze radzi sobie z precyzyjnymi czynnościami np.cięcie nożyczkami,mycie zębów,krojenie kotleta,zapinanie i rozpinanie guzików,wreszcie kolorowanie bez zbytniego wychodzenia za linie,rysowanie po śladzie,ba,nawet rysowanie w ogóle,malowanie,rwanie kartek na małe kawałeczki i takie tam.
No i przede wszystkim wtedy gdy samo wyrazi chęci:)
Wydaje mi się jednak,że tak jak napisała Smerffetka- najpierw dziecku musi wiedzieć co pisze,czyli dobrze,żeby poznało litery i jak one brzmią w mowie.
Anemona
Patryk w październiku skończy siedem lat. W zerówce teraz jej taki program że mi ręce opadają. Dzieci uczą sie pisać w drugim półroczu pierwszej klasy. A że moje dziecko jest trochę nadpobudliwe, i z obawy jak on wysiedzi na lekcji, od października tamtego roku zaczęłam go uczyć pisania, liczenia itd. teraz uczy sie pisać Z i już mu nie dużo tego zostało. Chce żeby sie przyzwyczajaj że w szkole bedzie musiał bezwarunkowo siedzieć na tyłku w skupieniu.
Jak juz napisała goskapolak najpierw nich sie nauczy kolorować rysunki, rysować,. Szlaczki też pomagają w nauce pisania.
Patryk potrafi przeczytać tylko maksymalnie wyraz czteroliterowy, bo więcej liter zaczyna mu sie mieszać, ale to i tak dobrze bo kiedyś dwu literowego wyrazu nie umiał złożyć do kupy. No cóż z głosowaniem jest problem.
daryjka87poznan
Moja zna literki juz ale pisac to raczej zdecydowanie za wczesnie. Mysle ze tak 5 -6 lat.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.