Menu

nauka pisania

hej kochane powiedzcie mi jaki jest najlepszy wiek aby zacząć uczyć dziecko pisania ?

karolcia514
 765  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Szkoła i Kształcenie nauka pisania

Odpowiedzi

jagoda30
ono samo pokazuje co się mu podoba i co interesuje, niektóre dzieci jak mają 3 latka już chcą pisać, a są 5latki które nienawidzą pisania
tlolek
mój ma ponad 3,5 roku i póki co ma niechęć nawet do rysowania a co tu mówić o pisaniu. Ale znając jego charakterek to pewnie mu się odmieni z dnia na dzień
goskapolak
Można próbować gdy widzisz,że jest już sprawna manualnie to znaczy: dobrze radzi sobie z precyzyjnymi czynnościami np.cięcie nożyczkami,mycie zębów,krojenie kotleta,zapinanie i rozpinanie guzików,wreszcie kolorowanie bez zbytniego wychodzenia za linie,rysowanie po śladzie,ba,nawet rysowanie w ogóle,malowanie,rwanie kartek na małe kawałeczki i takie tam.
No i przede wszystkim wtedy gdy samo wyrazi chęci:)
Wydaje mi się jednak,że tak jak napisała Smerffetka- najpierw dziecku musi wiedzieć co pisze,czyli dobrze,żeby poznało litery i jak one brzmią w mowie.
Anemona
Patryk w październiku skończy siedem lat. W zerówce teraz jej taki program że mi ręce opadają. Dzieci uczą sie pisać w drugim półroczu pierwszej klasy. A że moje dziecko jest trochę nadpobudliwe, i z obawy jak on wysiedzi na lekcji, od października tamtego roku zaczęłam go uczyć pisania, liczenia itd. teraz uczy sie pisać Z i już mu nie dużo tego zostało. Chce żeby sie przyzwyczajaj że w szkole bedzie musiał bezwarunkowo siedzieć na tyłku w skupieniu.
Jak juz napisała goskapolak najpierw nich sie nauczy kolorować rysunki, rysować,. Szlaczki też pomagają w nauce pisania.
Patryk potrafi przeczytać tylko maksymalnie wyraz czteroliterowy, bo więcej liter zaczyna mu sie mieszać, ale to i tak dobrze bo kiedyś dwu literowego wyrazu nie umiał złożyć do kupy. No cóż z głosowaniem jest problem.
daryjka87poznan
Moja zna literki juz ale pisac to raczej zdecydowanie za wczesnie. Mysle ze tak 5 -6 lat.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.