Menu

nauka pływania

Hej, myślę o nauce pływania dla mojego dziecka, kiedy wy się zdecydowałyście, żeby nauczyć dziecko pływać?

martax
 256  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem pływanie

Odpowiedzi

kama86
Moj syn mial 4 latka jak uczeszczal na kurs plywania..
kama86
Zle napisane mialo byc na zajecia plywania
oli28
Moja kruszynka chodzi na basen od 4 miesiąca życia chodzimy 3 razy w miesiącu.W wodzie czuje się jak rybka.Myślę,że im wcześniej tym lepiej chociaż na naukę nigdy nie jest za późno
amalka
Krzysio chodzi na basen co tydzień, od (o ile dobrze pamiętam) 4tego roku życia. Za dwa tygodnie rozpoczyna kurs nauki pływania (instruktorem jest wojskowy) Czekają nas testy sprawnościowe przy przyjęciu do szkoły sportowej (kciuki)
kaatt
Miała około 3-4 miesięcy, jak zaczęliśmy chodzić na basen. Staramy się chodzić w miarę regularnie.
sweetnessa27
Autorka pyta kiedy dzieci zaczeły lekcje pływania, a nie kiedy zaczęło dziecko uczęszczać na basen.

Ja zapisałam córkę miesiąc temu. Ma 5 lat. Bardzo jej się podoba.
oli28
Doskonale zrozumiałam treść pytania uczyć może każdy np rodzic nie koniecznie instruktor.
sweetnessa27
O ile rodzic umie dobrze pływać. Ja umiem pływać, ale nie odważyłabym się uczyć pływać dziecka. Nie chciałabym mu wpoić złych nawyków. Dlatego powierzyłam to osobie, która doskonale pływa, zna się na tym co robi i potrafi nauczyć innych i ma podejście do małych uczniów :)
oli28
@sweetnessa27 zgadzam się,że nie ma to jak człowiek który się na tym zna,ale nad taką nauką pływania można pomyśleć jak dziecko jest starsze,a nie z maleńkim dzieckiem.My też zapisaliśmy się na zajęcia jak mała miała 4 miesiące,ale byliśmy na 2 zajęciach bo uczyli dziecko oswajania z wodą a to mogę zrobić sama
sweetnessa27
A tu się nie zgodzę. Są nauki pływania dla niemowląt. Gdy zapisujesz takiego maluszka wiadomo, że pierwsze zajęcia polegają na oswajaniu z wodą, ewentualnie trafiłaś na złe zajęcia. Jak moja Blanka miała pół roku też byłam z nią na takich zajęciach, ale ze względu że u nas bliżej takich nie ma trzeba by było dojeżdzać 70km. A na to nie mogliśmy sobie pozwolić. Nie mniej jednak, był tam 2 letni chłopczyk , który uczęszczało już dosyć długo i muszę powiedzieć , że pływał świetnie.
oli28
Może te ciut starsze dzieci mają później jakąś naukę pływania bo te kilku miesięczne dzieciaczki to mają bardziej zabawę niż naukę.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.