Menu

nauka siusianiado nocnika

witam. prosze o rade. mam 2 letniego synka i próbuje go odzwyczic od pieluch ale bez skutku.jak nie założe mu pieluchy w domu to nie zawoła siusiu tylko narobi w gatki, mimo to że wie ze siusiu robi sie w nocnik.
moze któras z was mi poradzi jak go odzwyczaic.

ewa28
 827  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem nocniczek pieluchy

Odpowiedzi

Matina
Moja córka ma 2 lata i prawie 3 mieciące - zachowuje sie dokładnie tak jak napisałaś. czekam na wiosne. Ściągnę pieluszke i niech sika ponogach aż się nauczy.
Magdalennka
mój też tak tak do niedawna robił (niedawno 2 lata skończył) sikał gdzie popadnie a na sam widok nocnika darł się w niebogłosy że "niecie":)
więc zaczełam co jakiś czas stawiać go do wanny i polewać strategiczne miejsce ciepłą wodą :), zadziałało. ale nocnika nadal nie chciał, więc jak już zaczął biec do wanny kiedy mu się siku chce to podstawiałam mu nocnik i jakoś to zaakceptował;) a dziś rano już nie chciał do wanny tylko nocnik .
Magdalennka
dodam że etap wanny trwał u nas około 2miesięcy, tylko nie wiem jak nauczyć go załatwiania większej potrzeby na nocnik ;p ale w końcu i na to przyjdzie pora :)
anetakam0
o fajnie że już masz "wolną" wannę - kiedyś na czacie się spotkałyśmy :)

moja jeszcze nie ma dwóch lat
dziś zawołała: "mama tupa" i sama na nocnik pognałą

radzę poczekać na wiosnę - i jak Matina zrobić
ja zaczynam 1 kwietnia :) tak sobie wymyśliłam - trzymajmy za swoje dzieciaczki kciuki
myszka838383
Mój Adaś 6 kwietnia skończy 2 latka..pod koniec lutego stwierdziłam -koniec z pieluchami!! i młody biegał bez..sikał w rajtki przez równy tydzień a potem zaczął wołać ''mamo siku na muszel'' ( czyli na muszle :D) Właśnie mija miesiąc jak mały biega w majteczkach i wszystkim pokazuje :D Niestety kupka nie zawsze ląduje w kibelku..ale na to też przyjdzie czas :) Jestem zdumiona że to całe odpieluchowanie trwało u nas tylko tydzień. Proponuje wybrać się z synkiem do sklepu po majteczki..powiedz mu że jest już dużym chłopczykiem i teraz będzie chodził w majteczkach i załatwiał się do nocniczka. Może będzie dumny jak mój :) Powodzenia
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.