Menu

Nawrót choroby?!

Synus dzisiaj bierze ostatnią dawkę antybiotyku(Summamed) na gardełko,siedzę z nim w domu juz tydzień ponad,nie chodzimy na podwórko wcale.Jestem zła bo na 5 dzień brania antybiotyku mały zaczął pokasływać a wczoraj katar się puścił(taki wodnisty,rzadziutki).I kurde nie wiem co o tym myślec,możliwe,żeby choroba wracała albo brała go inna skoro ciągle jest na antybiotyku?!!Idę dzisiaj z nim na 17 do lekarza zobaczę co powie.A do tego od 2 dni jak położę go spać na noc to po ok 40 min zaczyna kaszleć i zwraca(dodam ze ma szybki odruch wymiotny zawsze przy kaszlu).Ale jak juz zwróci jakby flegme jakąś to potem juz śpi chociaz pokasłuje.Co myślicie?

beatris23
 1701  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie gardło antybiotyk choroba

Odpowiedzi

Mysiaa
wygląda to na nawrót choroby.Może lekarz powinien zmienić antybiotyk.
beatris23
pomyłka-syna augumentin bierze(krejzolka)(krejzolka)
anulaw
może oprócz antybiotyku potrzebny będzie jeszcze jakiś lek wykrztuśny.Mój syn też tak czasem ma że juz gardło ok a konieczne jest jeszcze podawanie leków wykrztuśnych bo dziecią cieżko samym sobie poradzić z zalegającą wydzieliną a na to antybiotyk nie działa.
anulaw
Może pomóc tez oklepywanie!
beatris23
Tyle,że on nie ma mokrego kaszlu (krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(zla)
anulaw
u dzieci cieżko to rozróżnić ja miałam taką sytułacje z synem że jeden lekarz dał syrop na zatrzymanie kaszlu bo niby suchy,a drugi stwierdził że nie bo trzeba wykrztuśny!Zobaczysz co stwierdzi lekarz.
avilla1209
moim zdaniem to antybiotyk jest zly i nie bardzo podzialal!
beatris23
Dla sprostowania bierze AUGUMENTIN!!!!!Pomyliłam nazwy(kiedys juz dawno miał i pomógł)
zobacze co lekarz powie
aneta1262
moje tez tak miały nie dawno na początku dostawały antybiotyk jakiś na d... zapomniałam nazwy jednak nie pomógł i dostały summamed po nim przeszło... oczywiście podawałam też sinecod jak miały suchy kaszel a flegamine jak zrobił się mokry... do nosa fixonase i nasivin ten pierwszy można dłużej używac nasivin do 5 dni i do tego jeszcze dostawały elofen i aerius...więc moje jak są chore to mam apteke w domu... moje chorowały 2 tyg po zmianie antybiotyku wyzdrowiały...
szarotka
A może tu w ogóle antybiotyk nie był potrzebny, bo mały miał jakąś infekcje wirusową, a w takim wypadku antybiotyk tylko osłabia organizm i łatwiej wtedy o kolejne infekcje (które wydają się nawrotem choroby). Poszłabym do innego lekarza jak masz taką możliwość. W tamtym roku miałam podobnie z moim synkiem, też ciągle chory, antybiotyk nie działa i w nocy wymiotował z kaszlu. Poszłam prywatnie do lekarza, kazał skończyć antybiotyk, ale jego zdaniem był niepotrzebny, dał nam syropy wykrztuśne i rozszerzające oskrzela, a potem leki wziewne i było dobrze.
Kobiko
eh to okropne jak nie wiadomo co jest przyczyną i jak sobie z tym poradzić... dlatego popieram wypowiedź, że lepiej zapobiegać - jest sporo środków, które można podawać małym dzieciom... nawet od 1 roku życia ;) z tych mi znanych to Immulina jest na odporność, całkowicie naturalna, no i w formie syropku, więc można łatwo podawać...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.