Menu

Nawyki/Przyzwyczajenia naszych dzieci....:)

Mamusie jakie wasze dzieci mają nawyki czy przyzwyczajenia, tzn np do spania? Moja Maja( 14 mies.) do spania np musi mieć poduszkę "jasia" której trzyma dwa rogi w dwóch rękach- i tak usypia i nie ma mowy inaczej? Jak wasze dzieciaczki??

Agata2728
 892  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem sen

Odpowiedzi

mycha2706
Igor miał podusie, podusia po kilku praniach wyglądała jak szmata a On bez niej ani rusz, musiał różkiem pocierać swoją buzie i wtedy spał, musiał trzymać ten rożek poduszki... wszędzie z nia musiałam chodzić. Próbowaliśmy różnych innych, ładnych, w misie, samochody...nie-e musiała byc TA, bez poszewki, zwykły jasiek... Wstyd mi było, no ale bez niej ryczał non stop. Zasypiał na duzej poduszce na rękach( tesciowa nauczyła) a tą malutką trzymał na sobie;/ Hubert po bracie też ma hopla na różka( całe szczęście tylko sobie łapie przy kołderce)i nie odstawia cyrków...
karolcia514
heheh moja jak była mala to tez zasypiała z pieluszka :)
tlolek
mój Kuba do dnia dzisiejszego nie zaśnie bez swojego kocysia (4,5r) musi być równo ułozony na pościeli wzorem do góry :)
Julka musi mieć pieluszkę tetrową cały czas przy sobie
renata29
Moje chłopaki też z pieluchami tetrowymi śpią :)
ryzawa535
mój Filip nie zasnie bez królika z gaciami,jest to pluszak który ma majtki w kropki i synek nazwał go po prostu królik z gaciami(grins)
halina21
moje smyki jak były malutkie to pieluszka musiała być a teraz córka 4,5 latek musi mieć swoją podusię z konikami i mojego starego misia a synuś 1,5 roku musi mieć kocyk i swoja przytulasię :)
kasiulka1985
mój niedługo kończy 3latka i bez pieluszki się nie rozstaje :D niezastąpiona jest do spania i płaczu a i w ciągu dnia często z nią biega trzymając za jeden róg :D
Madzika
a moje córcia do snu musi mieć swoją przytulanke: fredkę zwanego Fredem położoną na oczka :D
( tyle było innych kolorowych i ciekawych misiów a ta u pradziadków znalazł misia brązowy z białym brzuchem w kształcie fredki :) i pokochała od pierwszego wejrzenia od tego czasu się z nim nie rozstaje , więc co się na kombinuje by go wyprać , nie mówiąc o pilnowaniu go bo jak kiedys się zgubił to był cyrk jakich mało. )
clyde22
A nasz sobie życzy miziania stóp do snu... Tak go nauczyliśmy. ;) Czasem zasypia bez, ale jakiś tam rytuał jest...
natuuusia19
wiki boi sie ciemnosci;/ wiec musi miec zapalona swoja lampke
Majaaaaaa0000
Moja córka jak byla mała do roku pieluszka obok twarzy. jak mila 1,5 -2,5 roku zasypiała z 3 smokami 2 w reku jeden w buzi.
piasekpustyni
brak przyzwyczajeń:) od małego kładliśmy w łóżeczku, gasiliśmy światło, wychodziliśmy z pokoju i po chwili zasypiał. teraz od jakiegoś czasu czytamy bajki na dobranoc, wychodzimy i zasypia o ile nie odleci w trakcie czytania:)
amalka
Krzysio lubił by położyć się obok niego i łapał nas za palec dłoni (grins) Najpierw przez chwilę wybierał który danego wieczora, aż wreszcie stawało na serdecznym hehe Czasem życzył/ życzy sobie głaskania po główce.

Z obecnych rytuałów najfajniejsze są długie całuski i przytulaski po kilka razy przed zaśnięciem (cukierek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.