Menu

Nazwisko po ślubie

Przyjęłyście po ślubie nazwisko męża? Czy może przyjęłyście nazwisko męża jako drugi człon? A może zostałyście przy swoim panieńskim?! Ja zmieniłam nazwisko po ślubie. Moja przyjaciółka natomiast ma teraz dylemat - nie podoba się jej nazwisko narzeczonego i nie wie jak mu powiedzieć, że chce zostać przy swoim nazwisku po ślubie, żeby go nie urazić. Myślicie, że dla faceta to takie ważne jest?

moniaka
 1145  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina zmiana nazwiska ślub nazwisko

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Przyjelam nazwisko meza. Jest podwojne, wiec z moim panienskim razem byloby juz przesada. A przy swoim panienskim jakos nie chcialam zostac. Wydaje mi sie, ze jak sie wychodzi za maz to jest normalne, ze przyjmuje sie nazwisko meza.
Choc, co ciekawe, np w Iraku, skad pochodzi maz, kobieta wychodzac za maz nie przejmuje nazwiska meza, tylko zostaje przy swoim. A nazwisko zawiera imie ojca.
artanis
Znajome małżeństwo pozostało przy własnych nazwiskach, koleżankę i tak wszyscy kojarzą raczej jako Panią X - po mężu, a nie z jej własnym nazwiskiem:)

Ja swoje zmieniłam, nie żałuję. Jest krótsze i przy moim długim imieniu, łatwiej mi się wpisać w rubryki:)
paula80
Ja też zmieniłam ale po prostu myślałam przyszłościowo o dziecku - mama inne nazwisko tata inne a dziecko jakie?! Chciałam tego uniknąć.
ivka
Ja mam dwa człony. U mnie w rodzinie jestem jedynaczką i jakoś tak mam sentyment do nazwiska. Wszędzie same kuzynki i nazwisko by "umarło" - a dzięki mnie będzie trochę dłużej.
kasinka28
Mam nazwisko męża.
Agula
Będę mieć nazwisko męża.
dudka
Tez przejęłam nazwisko męża - uważam że jak rodzina to z jednym nazwiskiem - potem za dużo komplikacji!
KdaPl
Ja także mam nazwisko męża.
madusia
ja tez mam meza,ale czasem jak gdzies dzwonie to czasem sie myle i podaje swoje panienskie-w koncu uzywalam go przez 20 lat
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.