Menu

Nazwy drzew, kwiatów, ptaków – mamo, a co to

Dzieci są z natury ciekawskie, nie ma się temu co dziwić, bo właśnie zadając pytania i uzyskując odpowiedzi, nasze pociechy poznają świat. Czy potraficie nazwać wszystkie rodzaje kwiatów, drzew i ptaków, o które pytają wasze dzieci? Czy jeśli nie znasz odpowiedzi na pytanie „co to za drzewo“ starasz się mimo wszystko odpowiedzieć, czy też przyznajesz, że nie wiesz i proponujesz wspólne poszukanie danego drzewa przykładowo w internecie? Czy krępujecie się przyznać przed dzieckiem, że nie znacie odpowiedzi na wszystkie pytania? Napiszcie jakie macie podejście w tej kwestii i jak załatwiacie takie sytuacje.

Ania
 1900  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Opieka nad dzieckiem wiedza pytania poznawanie świata

Odpowiedzi

korek221
raczej staram się odpowiadać na pytania ale czasem Grześ mnie tak zaskoczy ,że szukamy razem w necie:)
daryjka87poznan
Oczywiscie ze nie znam wszystkich rodzajow. Odpowiadam wtedy ze to kwiatek lub drzewko, corka jeszcze na tyle nie jest ciekawska zeby wypytywac o szczegóły.
tymianek
pomimo studiowania biologii i ochrony środowiska nie pamiętam wszystkich nazw roślin. Z drzewami nie mam takiego problemu, bo w naszej okolicy nie ma za dużej różnorodności gatunkowej.
Jednak mojego synka interesuje coś innego niż przyroda, jest to motoryzacja w bardzo szerokim pojęciu tego słowa. Obecnie jesteśmy na etapie poznawania znaków drogowych ich znaczenia, nazwy i zastosowania ( wolałabym już zrobić z synkiem zielnik :))))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.