Menu

nerwowe dziecko

mój syn ma niecałe cztery latka i jest bardzo nerwowy ma ciężko mowę nie wiem do jakiego lekarza się z nim wybrać żeby zobaczyc co jest tego przyczyną

felcia
 789  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie dziecko mowa

Odpowiedzi

Renatka2019
Zgadzam się z asafi, neurolog(awve)
misiak7
może też być psychiatra dziecięcy , kamiś nie mówił , był bardzo pobudliwym dzieckiem jak mial 4 latka , poszliśmy do psychologa zrobil nam badnie na jakim etapie rozwoju jest kamil i kazał iść do psychiatry dziecięcego , potem poszliśmy do neurologa (kciuki)(kciuki)
ADAMSKA98
mój syn tez byl strasznie nerwowy tez z powodu ciężkiej mowy ,najpierw poszlam do pediatry ta skierowala do psychologa ale nic nie stwierdziła jedynie ze jest nadpupodliwy bo sie krecil ,chodze rowniez do logo[pedy ,i jest doza poprawa z mowa i nerwami bo umnnie sie wyslowic ,dózo rowniez z nim cwicze i to tez dozo daje
mammma
po pierwsze psycholog. zaleci Ci prawdopodobnie badanie słuchu, wzroku i konsultację neurologiczną. wszystkie potrzebne skierowania dostaniesz od rodzinnego na podstawie pisemnej prośby psychologa. jeśli chcesz dostać się do psychologa na NFZ to też musisz mieć mieć skierowanie od rodzinnego, czyli tam udaj się najpierw. psycholog bardzo potrafi pomóc, zrobi testy dziecku, oceni wiek życia względem wieku rozwoju, itd. ja przeszłam taką drogę i nie żałuję. chociaż wszystko trwało wiele miesięcy-kolejki. ostatecznie okazało się że córka jest alergiczką i w końcu wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. i nie daj się straszyć psychiatrą i innymi zwariowanymi pomysłami, przynajmniej dopóki nie wybierzesz się do psychologa. i jeszcze jedno u psychologa czeka Was cykl wizyt, bo jedna to za mało, żeby zrobić wywiad z rodzicem, przyjrzeć się dziecku i postawić diagnozę. w każdej chwili możesz też zrezygnować i nie grozi za to żadna odpowiedzialność. powodzenia (awve)
mammma
zapomniałam napisać że miałam identyczny problem, tylko dziecko było o rok młodsze. diagnoza psychologa brzmiała: dysharmonijny rozwój z powodu opóźnienia mowy czynnej (czyli właśnie gadania). Zalecenia: logopeda i przedszkole. pomogło w ciągu mniej więcej dwóch m-cy. ostatecznie dziecko zostało "naprawione" po odstawieniu mleka, jaj, kakao i innych rzeczy. ciuchy z powrotem piorę w proszkach niemowlęcych, itd.

i na koniec jeszcze jedna ciekawostka, nawet w diagnozowaniu ADHD jednym z elementów jest wykluczenie alergii. w życiu nie pomyślałam że picie mleka może powodować "nerwicę" u dziecka i zahamowanie mowy, a jednak. (ale to już nasz szczególny przypadek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.