Menu

NFZ- skierowanie na badania

Dostałam skierowanie od psychiatry na Eeg (dla dziecka) z _Poradni Dla Osób z Autyzmem w Gdańsku. Badanie radzili mi zrobić w Elblągu i samej też mi tak bardziej pasuje. Poinformowali mnie, że nie ma znaczenia gdzie zrobię badanie ale dziś powiedzieli mi w rejestracji, że nie honorują skierowania z Gdańska. W necie znalazłam informacje, że nie ma rejonizacji i można robić badania gdzie się chce. I co wy na to?

Bestyjka
 382  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie badania

Odpowiedzi

oli28
Nie znam się na tym za bardzo,ale tak jak napisałaś nie ma już rejonizacji.Na swoim przykładzie mogę Ci tylko powiedzieć,że podczas wakacji wylądowaliśmy z córką w szpitalu w Gdańsku dostaliśmy skierowanie na badania,a że na następny dzień wracaliśmy już do domu więc ich tam nie robiliśmy.Po powrocie bez problemu zrobiliśmy w Warszawie
Bestyjka
Jak Czarek się urodził dostałam w Elblągu skierowanie na badanie okulistyczne do Olsztyna ale, że dla mnie to bardzo daleko bez problemu zrobiłam je w Gdańsku i dlatego sama nie wiem co mysleć.
oli28
Może to ma znaczenie jaki kontrakt NFZ ma podpisany ze szpitalem.Zadzwoń jutro i zapytaj jeszcze raz może siedziała jakaś kobieta,która jest mało poinformowana:)
monia01081985
powiem tak każda placówka ma swoje przepisy ja na EEG jeżdżę raz na pół roku i tylko skierowanie mogę wykorzystać tylko w placówce w której dostałam skierowanie w innych placówka mi nie przyjmują skierowania.
Marta050709
Na twoim miejscu bym zadzwoniła tam i sie zapytała,bo lekarze wykorzystują limity i nie podpisują umow z nimi.
alinagj1o2
Rejonizacji nie ma tylko że oddział w jednej miejscowości musi oddać oddziałowi z innej .To są sprawy papierkowe i to ich problem by oni ściągali od siebie .Robią problemy bo często pieniądze na dane badania się pokończyły i mają obawy że nie odzyskają pieniędzy .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.