Menu

nie chce jeść kaszki

Moja córka ma 5 miesięcy. Kupiłam kaszkę mleczko- ryżową z Nestle, ale Ala nie ciała jej jeść. Wypluwała każdą łyżeczkę, a w połowie to już się rozpłakała i było po jedzeniu. Czy mogę do tej kaszki dodać rozgniecionego banana, albo inne owoce? A może jest jakiś inny- magiczny sposób, żeby zachęcić ją do jedzenia kaszki?? Dodam, że karmię córeczkę piersią.
Z góry dziękuję, za pomoc

joana1983
 518  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie kaszki dla niemowląt

Odpowiedzi

elinka
(smutna) skoro wypuwala kazda lyzeczke, to po co bylo ja zmuszac do kolejnych...? daj je czas przyzwyczaic sie do nowego smaku, bo takim "na sile" ja tylko bardziej zrazasz :)
tymianek
(kwiatek) kup kaszke ryzową ( bezmleczną), ściągnij sobie pokarm i dodaj swoje mleko do kaszki.
A tak poza tym, to mój synek nie lubi kaszek z Nestle, jada tylko z Bobovity ( ale bezmleczne, dodaje do nich osobno mleko modyfikowane)
ulenka091987
ale kaszki nie są obowiązkowe w jadłospisie dziecka, mój Michaś raz tylko zjadł kaszkę, za drugim razem pluł i więcej mu nie dałam po co męczyć dziecko i siebie :)
joana1983
Dzięki!
Kayah
Ja też bym nie dawała na siłę. Skoro nie chce to nie. A za jakiś czas możesz spróbować kupić inną, jakąś smakową. Nie pamiętam już od jakiego wieku one są, ale na pewno coś znajdziesz.
karolincia
ale nie musisz dawać jak nie chce mój na początku nie chciał odpuściłam, teraz polubił niczego tak szybko nie je jak kaszke, dzieciom sie zmieniają te smaki jeszcze, pewnie ze mozesz dodawać owoce do kaszek
beatka7623
Moja młodsza tylko wzięła kaszkę do buzi i już pluła i tak jest do dziś a ma już 2 lata

Starsza uwielbiała
MamaMaya
moja nie chciała jeść z nestle ale bobovitę chętnie jadała, ale miała tez taki okres że za chiny nie chciała kaszki potem jej minęło i dziś czasami jada kaszkę (ma 1,5 roku).
kreskah
moja córcia też nie chciała kaszki, pluła, pierwszy raz tylko zjadła, ale dlatego, że zawsze była pazerna na jedzenie, szczególnie nowości. wtedy strasznie płakała, zrzuciliśmy to na chorobę bo akurat się rozchorowała, ale po czasie stwierdziłam, że musiał ją brzuszek boleć po tej kaszce. była mleczna, a córcia odkąd nie pije cycusia, nie ma mleka w jadłospisie bo po prostu nie było mowy, żeby w nią wmusić, nawet na śpiocha. pediatra podejrzewa nietolerancję laktozy i wmuszać nie kazała, mała ma 16 miesięcy, ma dobre wyniki, bez mleka i kaszek da się żyć:) jak ją odstawiałam od piersi i nie miałam co jej dać na kolacje, to udało nam się wprowadzić Sinlac, ale odkąd mała odkryła kanapki, to o żadnych "papkach" nie ma mowy:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.