Menu

Nie chce mleka...

Co mam robić? Bartek od misiąca nie chce pić mleka... Nie, że wogóle, ale w bardzo małych ilościach pije... Wcześniej nie było z tym problemu... Wypijał po 180 ml i żądał jeszcze, a teraz jak wypije 120 to max...No i oczywiście te 120 to tak w trzech ratach... Wszystko inne zjada z chęcią... Obiadki, desreki, kaszki jak najbardziej tylko mleko zrobiło się fuj... Gdyby to chodziło o ząbki to pewnie by marudził przy jedzeniu, a on sobie śpiewa i się śmijeje jak by wogóle nie był głodny...Tylko, że jak mu zabiorę butelkę to zaraz jest krzyk czyli jednak jest głodny... Ja już sama nie wiem o co mu chodzi... Co mam robić? Mam go zmuszać do jedzenia tego mleka? To by było chyba bez sensu, ale z drugiej strony dziecko potrzbuje wapnia... Poradzcie(prezent)

Basia88r
 600  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie mleko

Odpowiedzi

Katarina
Nie martw się mój synek właśnie skończył ten etap niechęci do mleka....nie podawałam mu mleka po czystą postacią i z butelki,np.dawałam mu w kubeczku niekapku,robiłam kaszki na jego melku,dodawałam kakao nesqika.nie wiem ile ma Twoj synek miesiący czy np kakao już by mógł pic bo podaję sie je tak od 11msc i nie na noc działa moczopędnie.A lekarz nam powiedział ze jak w ogóle nie będzie chciał mleka nawet w kaszce kakale to można dawac mleko ŚWIEŻE nie uht 2%.pozdrawiam
renata29
mój miał to samo,zaczęłam dawać łyżeczką po troszku i znowu zaczął jeść tylko,że do butli już nie wrócił:)
Renatka2019
Mój synek też nie chciał pić mleka jak miał pół roku, pił tylko w nocy, a od 9 miesiąca nie pije mleka wcale i nic mu nie jest.Do 18 miesiąca dawałam mu kaszki mleczno-ryżowe, teraz już ich nie je bo nie chce. Teraz ma 19 miesięcy i nadal nie lubi mleka i to w żadnej postaci.
mammma
moja tez miewała takie okresy "nielubienia" mleka. najczęściej kiedy czaiło się jakieś przeziębienie albo ząbkowanie. ale to mijało. teraz ma 3 latka i pije kubek mleka rano i wieczorem (kciuki)
koza54
nie zmuszaj do picia mleka. zastąp narazie czymś innym, albo może zacznij podawać z misecczki, może będzie bardziej zainteresowany :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.