Menu

Nie chce pić mleka!

Malutki ma 4,5 miesiąca.Po 4 miesiącu zaczęłam podawać zupki, kaszki, deserki, soczki.I teraz nie wiem czy nie pije za mało mleczka.W ciągu dnia wypije z 300 ml i w nocy z 240 ml...więcej nie chce.Jadłby tylko kaszki i pił soczek.Czy Waszym zdaniem powinnam zmniejszyć podawanie jedzonka, a podawać więcej mleka?

Iwet28
 445  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie mleko dziecko

Odpowiedzi

boja
Mój pił cyca przez 9 miesięcy soki i zupki oraz kaszki zaczęłam podawać od 6 miesiąca. I mały też mało wypijał mleczka (od9miesiąca na dobę do 500ml) nawet teraz wypija raz dziennie od180-210 ....ale mówisz że je też kaszki i jeśli robisz je na mleku lub te gotowe mleczno-ryżowe lub mleczno- pszenne to też powinnaś je brać pod uwagę.
Katarzyna29
jakis czas temu tez miałam taka sytułacje ale mój maly miał wtedy 9miesiecy podawałam mu wtedy przez sen butle lekarz powiedział mi wtedy ze na siłe niemusze mu wciskac wystarczy że w dzień podam mu coś z nabiałem np jogurt ale twój maluch jest jednak mniejszy i to mleczko powinien jeszcze pic wydaje mi się że on niepije ci tego mleczka bo dostaje dużo innych rzeczy i na mleko nie niema poprostu już miejsca a taki maluszek żałądeczek ma jeszcze mały albo spróbuj mu zmienić mleko może to mu już niesmakuje powodzenia
syla
4 miesiąc to troche szybko wprowadziłaś te nowości
Iwet28
wprowadziłam nowe dania po 4 miesiącu, bo karmiłam mlekiem modyfikowanych -)
syla
ja też karmiłam mlekiem modyfikowanym IWET ale do głowy by mi nie przyszło tak szybko wprowadzać tylenowości troche dzieciaczek zamały jakiś soczek owszem ale wszystko inne po 6 miesiącu wszędzie tak piszą i każdy pediatra tak Ci powie przynajmniej u mnie a wielu ich obleciałam
rozowa82
mały nie hcce pic mleko bo za duzo nowych rzeczy wprowadziłas,, nie daj mu np zupki to zobaczysz ze jak bedzie głodny to mlekowypije a kaszke to rozumiem ze dajesz ryzową i robisz na mleku modyfikowanym?
ODYNIECKA
Mój malutki też dostał pierwszą zupkę - marchwiankę w czwartym miesiącu życia na zlecenie pediatry. Sama pierś mu nie wystarczała, potem dostawał co tydzień coś nowego. Jak skończył 10 miesięcy sam odstawił się od piersi w dzień, pierś ssał tylko raz przed snem. lekarz zalecił mu podawanie Isomilu 4x240ml ale on nigdy tyle nie jadł. Teraz ma 1,5 roku i je 3x180 ml Isomilu z kaszką ryżową + zupę+ jogurt lub serek+ owoc+ kanapkę.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.