Menu

Nie lubi dziadków

Mój synek sprawia wrażenie jakby nie lubił dziadków. Chodzi tu o moich rodziców. Strasznie jest mi z tego powodu przykro – ja moich rodziców uważam za naprawdę świetnych oni nic złego mu nie zrobili, wręcz przeciwnie przychylili by Alankowi nieba jakby się dało a mimo to on się tak źle zachowuje wobec nich. Jak przyjeżdżają do nas to mały staje w drzwiach i nie chce ich puścić, nie daje się przytulić nie mam pojęcia skąd to się wzięło i jak naprawić te relacje. Może to dlatego, że tak rzadko się widują?!

apologize
 679  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziadkowie dziecko rodzina

Odpowiedzi

motylek
Staraj się przede wszystkim nastawiać synka pozytwynie do dziadków - może zaproponuj jakieś wspólne spędzanie czasu – może jakiś piknik, wypad nad rzekę. Na neutralnym gruncie. A nie jest tak, że Ci dziadkowie są dla Alana mniej atrakcyjni od drugich? np. nie bawią się z nim tak często, jest z nimi nudno?
apologize
Z tą nudą to może faktycznie cos jest – moi rodzice mieszkają w bloku mają dwa zagracone pokoje, a rodzice męża mają wielki dom z ogródkiem, zrobili Alanowi plac zabaw itd. Ale nawet jak to jest przyczyna to jak to zmienić?
kosia
Szczerze Ci powiem, żenie wiem czy na siłę zmienisz nastawienie synka do dziadków. Dziecko tak jak i dorośli czasami po prostu kogoś lubią bądź nie. Tyle tylko, że z czasem umiemy się zachować i nie demonstrujemy tak tej niechęci. Nie możesz kazać przecież dziecku kogoś lubić - co nie znaczy że to się z czasem nie zmieni – może Alan dostrzeże w Twoich rodzicach inne wartości – może kiedyś będzie ich prosił o radę itd. To się zmiania z wiekiem. Ale nie rób nic na siłę – bo się zniechęci jeszcze bardziej.
apologize
Ale to są moi rodzice i chyba należy im się szacunek?!
kosia
Oczywiście, że się należy, ale Twój synek jest jeszcze za malutki, żeby zrozumieć, że to sprawia dziadkom przykrość. Zobaczysz że z czasem się to zmieni.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.