Menu

Nie opuszczaj deski

"Brytyjskim lekarzom udało się zakończyć odwieczny spór mężczyzn i kobiet toczący się wokół... muszli klozetowej. Jak wynika z badań, pozostawiając klapę od toalety podniesioną, możemy uchronić małych chłopców przed przykrymi wypadkami. I co wy na to, drogie panie?

Niebezpieczną naturę opuszczonego wieka toalety ujawnili lekarze ze Szpitala Leighton w Crewe. Jak wynika z ich badań, mali chłopcy, zmagający się z podniesieniem opuszczonej klapy mogą doznać poważnych kontuzji, gdy ta niespodziewanie opadnie i przygniecie wrażliwe części męskiego ciała.

W pracy opublikowanej w grudniowym numerze pisma "BJU International" lekarze z Anglii opisali cztery tego rodzaju przypadki. Poszkodowanymi byli chłopcy w wieku od 2 do 4 lat. Toaletowe wypadki były się na tyle poważne, że malcy musieli spędzić noc w klinice.

Doktor Joe Philip zwraca uwagę, że wypadki te stają się coraz częstsze, ze względu na modę na drewniane albo ozdobne deski wykonane z pleksi lub innych ciężkich tworzyw sztucznych.

"Zbliżają się święta i wiele rodzin będzie odwiedzać wraz ze swymi pociechami domy krewnych i przyjaciół, a przy takich okazjach małe dzieci lubią pokazać, jak bardzo są dorosłe i jak dobrze radzą sobie samodzielnie w toalecie" - mówi doktor Philip portalowi LiveScience. "Dlatego jest niezwykle ważne, by rodzice wpierw skontrolowali nową łazienkę i pomagali swym dzieciom, gdy to konieczne" - dodaje." (dziennik)

Co o tym myślicie i czy pilnujecie opuszczania klapy od toalety w waszym domu?

Aagataa
 1000  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak toaleta bezpieczeństwo wc

Odpowiedzi

krasna1
Ja mam dziewczynkę więc ten problem mam z głowy.
A mój mąż jest na tyle duży,że nic mu się nie stanie jak oberwie w siusiaka przy sikaniu, jak mu klapa spadnie!!!
rozowa82
ja tez mam fioła na punkcie opuszczonej deski, musi byc i juz....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.