Menu

nie prawidłowa wymowa

witam!moja córka skończyła 4 lata i ma problem z wypowiadaniem r,sz,rz czy muszę iść z nią do logopedy?czy jeszcze za wczesnie?

monika05
 732  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem logopeda

Odpowiedzi

KlaudynaK
za wcześnie?
Mój syn ma dwa lata i prawie trzy miesiące i chodzimy do logopedy!
4 lata to jak najbardziej odpowiedni wiek, tym bardziej, że ma takie problemy, lepiej szybciej temu zaradzić niż później... tak uważam.
boja
Witaj @monika05
JA już miałam kiedyś zadac to pytanie tylko mi wyleciało z głowy. Tak więc sama jestem ciekawa? Wiem że są jakieś cwiczenia ale jakie...? Sama chętnie poczytam rad.
KlaudynaK
Logopeda ćwiczy z dzieckiem wymowę, podkreśla trudności, rozmawia i powtarza... na takie coś nigdy nie jest za wcześnie. Ja jestem zadowolona z logopedy Stasia...
mammma
polecam wizytę u logopedy, tylko tyle mogę Ci poradzić (kwiatek)
mamaMaksa
do niedawna miałam ten sam problem mój Maks też miewał kłopoty z wymową ale przedszkolanka zauważyła to i uczęszczał na zajęcia wyrównawcze w jego przedszkolu po paru miesiącach problem zniknął ale na zajęcia do logopedy dalej chodzi
monika05
dziękuje za pomoc!pozdrawiam
mamaMaksa
jestem zadowolona z postawy przedszkolanki i z logopedy Maksa bo te cwiczenia dużo dają,polecam
dorotx
Ja chodziłam z Mateuszem do logopedy gdy miał 4 latka ale on nie wiele co mówił w tym wieku i z czasem wszystko się unormowało ćwiczyliśmy do 1 klasy to trwało i chodziliśmy do logopedy a z dziewczynkami nie miałam tego problemu .Mówią że chłopcy mają cięższą mowę.
cytrynka
możesz poczekać aż dziecko skończy 5 lat, to jest ten wiek kiedy dziecko powinno umieć wymawiać cz, sz, rz. a literkę r dopiero w 6 roku życia.
korek221
Jak najbardziej można już iść do logopedy(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.