Menu

nie pytanie

oj mamusie nadal mam taki mętlik w głowie ze amen, z jednej strony bardzo chce nadal karmić małego, odciągam pokarm, piersi mam już fioletowe bo chyba za bardzo się zaparłam i zbyt często to robiłam... mały nawet nie raczy szukać cycusia jakby totalnie zapomniała ze jeszcze wczoraj z niego pił... byłam pewna ze skoro odciągam i wiadomo czuje zapach mleka to będzie się cisnął a on zero reakcji! i do tego zachowuje się lepiej niż jak był karmiony! zasypia w jakieś 2-3 minuty, wystarczy go położyć dać smoczek i utulić i już śpi nie budzi się jak go odkładam do łóżeczka, a wieczorem zasnął sam w łóżeczku co się nie zdarzyło od wielu miesięcy! zawsze jak go dostawiałam do jego wyrka to się budził bo chciał jeszcze cyca potulić, teraz już mu nie jestem niezbędna i bardzo szybko zrobił się samowystarczalny... trochę to smutne ale coraz bardziej myślę że nie ma to sensu mieszać mu potem w głowie, uczyć na nowo i zmuszać do picia mojego mleka... skoro chodzi tylko o to ze to ja czuje się odrzucona a przecież kiedyś i tak będę go musiała odstawić, może lepiej jak teraz tak ładnie poszło bez stresu -przynajmniej jego... z mlekiem wykombinowałam że nie daje mu do picia skoro nie chce tylko w kaszkach, a wprowadziłabym więcej jogurtów, serka itp... nie wiem czy to dobry pomysł, strasznie mi żal tego karmienia, nie jestem totalnie gotowa bo nie myślałam nawet o tym tak nagle wyszło... chyba jutro pójdę porozmawiać z naszym pediatra co o tym sądzi, jakoś mam do niego zaufanie... moja mama tez uważa ze spokojnie mogę odpuścić, ja znów myślę o przeprowadzce do UK o zmianę klimatu i ze może jednak go karmić żeby był odporny na ta zmianę...a le to chyba tylko moje tłumaczenia, chyba upieram się na to karmienie tylko dla siebie... wiem że to już pewnie nudne ze znów o tym pisze ale ciężko mi coś postanowić choć moje dziecko najwyraźniej ma to już za sobą, ja wciąż jestem zdeterminowana żeby utrzymać pokarm ale po jego dzisiejszym dniu nie wiem czy jest w tym sens(placze)

Kubusiowa
 656  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

karmienie

Odpowiedzi

Jaga80
wbrew pozorom maluszki są bardzo mądrymi istotami i instynktownie wiedzą co jest dla nich dobre i tylko nam mamom wydaje się,że tak nie jest...wygląda na to,że mały już zdecydował a Ty nie potrzebnie się zamartwiasz.Słoneczko przyjmij to jako pierwszy ważny choć bardzo trudny etap w Waszym życiu.Syn mojej szwagierki odrzucił pierś gdy miał 4,5 m-ca.Szkoda żebyś się tak zamartwiała,on zawsze będzie do Ciebie bardzo przywiązany przecież jesteś jego mamą i zawsze będzie Cię kochał najbardziej na świecie!!! (prezent)
Przykro mi czytać o tym jak bardzo się męczysz...Może spróbuj dojrzeć zalety te sytuacji?Trzymam kciuki,nie za Twojego synka ale za Ciebie i życzę Ci takiego szerokiego uśmiechu (grins)(grins)(grins)
Anciacia
Moja mala tez sama zdecydowala, ze juz nie chce. Miala wtedy 3,5 miesiaca. Z dnia na dzien stracila zainteresowanie bufetem mamusi i powiedziala "czesc" butelce
flame123
Straszny dylemat:((( sama nie wiedziałąbym jak postąpić:(
(kwiatek)
mala21
Sama ju odpowiedziałaś sobie na pytanie które cię dręzyło. Karmiłaś tak długo jak mogłaś, i obwiniać się nie powinnaś
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.