Menu

Nie trzymanie moczu

dziewczynki mam nie typowe pytanko .W niedziele jak szłam z koleżanką na spacer nagle spanikowała że musi siusiu . Śmiałam się co ty taką panikę siejesz zaraz będziemy u mnie to się i nie dokończyłam zdania . Patrze a jej po prostu po nogach leci , z zażenowania nie powiedziałam już nic . Dopiero jak dotarłyśmy do domu i przebrał się to się rozryczała że ma taki problem od chwili porodu .Jeżeli poczuje że jej się chce to zaraz pędem do ubikacji i czasami nie zdąży dodam że jest 11 miesięcy po porodzie . I za chiny nie chce iść do żadnego lekarz jak jej pomóc ????

lola86
 982  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie zdrowie

Odpowiedzi

Edytka85
Znalazłam coś takiego:

Jak sobie pomóc z nietrzymaniem moczu w ciąży i po porodzie
Możesz sama w domu ćwiczyć znajdujące się w dole brzucha mięśnie, na przemian napinając je i rozluźniając. Taki trening wzmacnia mięśni dna macicy i zwieracza, a także pozwala na dużo lepszą kontrolę pracy pęcherza moczowego. Nawet jeśli pierwsze dni nie przyniosą żadnych zmian, nie zniechęcaj się. Aby mięśnie wróciły do prawidłowego stanu, muszą być poddawane stałej gimnastyce. Zazwyczaj już miesiąc od rozpoczęcia ćwiczeń, kobieta obserwuje znaczną poprawę. Zacznij najpierw od kilkusekundowego wstrzymania strumienia podczas oddawania moczu: zaciśnij mięśnie, wytrzymaj chwilę, a po kilku sekundach powoli je na powrót rozluźnij. Podczas całego dnia możesz ćwiczyć między wizytami w toalecie, także w pozycji leżącej i stojącej. Po kilku tygodniach powinnaś dojść do ok. 120 ćwiczeń w kilku-kilkunastu sesjach.

Rady dotyczące nietrzymania moczu w czasie ciąży i po porodzie
- Oddychaj spokojnie podczas napinania mięśni – dzięki temu będą one odpowiednio utlenione.
- Początkowo zacznij od jednej-dwóch sesji po 10 powtórzeń, po kilku dniach zacznij stopniowo zwiększać ilość ćwiczeń
- Ćwicz podczas codziennych czynności: gotowania, jazdy autobusem,
- Napinaj również mięśnie odbytu, możesz robić to na przemian z ćwiczeniami mięśni pochwy
- Zadbaj w tym okresie szczególnie o higienę intymną, nie tylko dlatego, że zapach moczu jest szczególnie intensywny i charakterystyczny, ale też dlatego, że substancje drażniące zawarte w moczu mogą spowodować stan zapalny
- Staraj się przed dłuższym pobytem poza domem wysiusiać "na zapas": da Ci to poczucie komfortu psychicznego
- Obserwuj, po jakim czasie od wypicia napojów, występują nasilone dolegliwości. Po kilku dniach staraj się w tym czasie skorzystać z łazienki, jeszcze przed przykrym wypadkiem.
krasna1
skoro nie chce iść do lekarza to czeka ją nadal takie sikanie,
to trzeba leczyć i tyle
Achcha
Są ćwiczenia na takie problemy, specjalne wkładki ale przede wszystki trzeba iść do lekarza i nie ma się czego wstydzić!
Ewinia
W sierpniowym dzecku znalazłam reklamę wkładek urologicznych dla kobiet SENI LADY na problem nietrzymania moczu(zatrzymują m.in. zapach moczu). Można je kupić w aptece lub sklepie medycznym: można zamówić bezpłatną próbkę na www.seni.pl
Ale może jednak, spróbuj ją namówić na wizytę u gina. Może niech pójdzie z kimś, komu ufa, to doda jej odwagi. Niech się nie wstydzi, bo wiele kobiet ma taki problem, tylko nie każda o tym mówi.Nie idąc może jedynie sobie jeszcze bardziej zaszkodzić.
Powodzenia(prezent)
lola86
a ogółem powinna iść ginekologa czy zwykłego lekarza
lola86
Ona jest przerażona bo ma 19 lat i stara się tom ukryć nawet przed narzeczonym
Lwiczka
Ja tez miałam problemy z nietrzymaniem moczu po porodzie, tylko nie aż takie jak Twoja koleżanka. Pomogły mi ćwiczenia na fitnesie ale czytalam że z większymi problemamai trzeba iść na jakis zabieg. Wiem że ginekolodzy go wykonują lub w szpitalu.
cela
Ćwiczenia kegla pomogą tak jak pisze basmie...

Ja jestem po sześciu porodach i po ostatnim miałam ten problem, chociaż nie w takim stopniu jak Twoja koleżanka. Poszłam do mojego ginekologa i on właśnie zalecił mi wykonywanie tych ćwiczeń... bardzo szybko odczułam poprawę. Polecam!
natka1nt
1. lekarz
2. ćwiczenia
Swoją drogą to niezła artystka z tej twojej koleżanki. Skoro ma taki problem i nie chce z nim iść do lekarza... to trochę dla mnie dziecinne.
lola86
dzięki bardzo dziewczynki jutro z nią porozmzwiam
lola86
* porozmawiam
xkasiulax
oczywiście na mów ja by jak najszybciej poszła do lekarza,na co ona czeka nie długo w ogóle nie zatrzyma moczu,im wcześniej tym lepiej nie będę się rozpisywać,ale szczerze moja sąsiadka po 4 porodach ma ten problem zaniedbała i teraz nie czuje w ogóle że chce jej się siusiu porpstu popuszcza nie wiedząc kiedy ..............................................
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.