Menu

Nie umie przepraszać

mój synek za nic na świecie nie chce powiedzieć przepraszam jak coś nabroi. Woli się schować w jakimś kącie i przeczekać, chociaż tłumacze mu, że jedno małe przepraszam załatwiło by sprawę od razu. Jak to zmienić?

maryanna
 614  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

przepraszanie przeprosiny przepraszam

Odpowiedzi

kosia
Nic n ie rób – dawaj tylko dobry przykład i jak zrobisz coś źle czy względem męża czy synka to głośno mów przepraszam. Poza tym konsekwencja – co to znaczy woli przeczekać?! Pół godziny? Godzinę? Konsekwencją moja droga zdziałasz cuda – bez przepraszam nie reaguj, udawaj, że go nie słyszysz - będzie musiał się przełamać.
Marlena
Po prostu pokazuj jak się należy zachowywać – czy zależy ci tylko na slówku przepraszam? A jak dziecko powie – mamusiu już nie będę, albo nie chciałem to nie to samo? Chyba lepsza skrucha i poprawa niż przepraszam rzucone na odczepnego prawda? To będzie dla dziecka takie słowo, które powoduje, że mama się nie gniewa. Moim zdaniem to nie jest dobry sposób.
kasia13_archiwum
A ty go przepraszasz, jezeli zdazy ci sie popelnic blad? Moje dziewczynki slysza to slowo rowniez ode mnie. Jezeli np bawilam sie zbyt dziko z Yasmina i sie puknela, to ja przeprosilam, a ona popatrzyla na mnie i mowi... Psiasiam... To bylo jedno z jej pierwszych slow.
Dzieci ucza sie poprzez nasladowanie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.