Menu

NIE WIEM CO SIĘ DZIEJE :( POMÓŻCIE

OD DWÓCH LAT LECZĘ SIĘ NA POLICYSTYCZNE JAJNIKI. OSTATNIO BRAŁAM TAKIE LEKI JAK YAZ, PABI DEXAMETHASON I ANDROKUR. DWA TYGODNIE TEMU MIAŁAM ROBIONE WSZYSTKIE BADANIA Z KTÓRYCH LEKARZ WYCZYTAŁ, ŻE Z NICH WYNIKA, ŻE JESTEM WYLECZONA I ŻE TO NAJLEPSZY CZAS NA PRÓBY ZAJŚCIA W CIĄŻĘ. ODSTAWIŁ MI LEKI I KAZAŁ BRAĆ FEMIBION I INNE WITAMINY. 9 CZERWCA DOSTAŁAM MIESIĄCZKI, 18 CZERWCA BYŁ PIERWSZY DZIEŃ PŁODNY, 23 CZERWCA MIAŁ BYĆ DNIEM OWÓULACJI. A JA 21 CZERWCA ZNOWU DOSTAŁAM MIESIĄCZKI, DWA DNI PRZED OWULACJĄ I PARE DNI PO ZAKOŃCZENIU OSTATNIEJ MIESIĄCZKI. CO TO MOŻE BYĆ? PRZECIEŻ NIBY MOJE WYNIKI SĄ DOBRE :( PROSZĘ O POMOC

szkofia
 1150  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka ciąża owulacja dni płodne miesiączka

Odpowiedzi

Tuptolek
Masz kiepskiego lekarza. Nie da się po swóch latach jakoś wyleczyć z PCO. Dlaczego dostałaś okres? Bo przy PCO masz cykle bezowulacyjne, jeśli nie ma owulacji, nie ma pełnego cyklu. Nie nastawiaj się konkretnie na to, że ta diagnoza jest słuszna ja po 15 latach leczenia na PCO usłyszałam, że nigdy go nie miałam, tylko niewydolność pierwotną jajników, a za miesiąć zaszłam w ciążę. Dla niech jak cykl jest w cały świat, a na usg widać w jajniku mnóstwo jajeczek (tzw. wielotorbielowate) to już oznacza, że pacjentka ma PCO, a wcale tak zazwyczaj nie jest. Jeśli chcesz zajść w ciążę to terapia powinna wyglądać tak, że bierzesz anty przez kilka miesięcy dla uspokojenia pracy jajników i od razu przechodzisz na takie wywołujące owulacje jak clostibegyt na przykład.
POZDRAWIAM I ZDRÓWKA
Kasia011085
po braniu szczególnie długotrwałym Dexamethasonu trzeba odczekac kilka miesięcy ,to jest silny steryd który może uszkodzić płód...a Twoje krawawienia moga byc reakcją na odstawienie tego leku..pozdrawiam!:)
szkofia
Tuptolek. Wiem, że się nie wyleczy. Obecnie mam wszystkie badania dobre dlatego tak powiedział. Dwa lata brałam leki o których mówisz, owulację mam, monitoring tego też. Dlatego sie zmartwiłam.
Tuptolek
Ale owulację masz zawsze czy tylko na tych tabletkach o których piszemy? Może to być reakcja na odstawienie leków, tak jak wspomniała Kasia, a może uzbój się w cierpliwość, przeczekaj pół roku bez kompletnie żadnych leków i zobacz co się będzie działo, ja tak właśnie zrobiłam, umęczona 15 letnim zażywaniem różnych leków i zobacz nagle teoria, że żadnego PCO nie mam, masakra jest z tymi lekarzami
szkofia
No zobaczymy jak to będzie. Teraz bez leków, które brałam... robiłam testy owulacyjne i były dwie kreski, trzy testy robiłam. Mam mętlik w głowie. A z lekarzami to rzeczywiście są cuda, byłam u setek, dopiero ten był konkretny. Masz rację, poczekam dłużej i zobaczymy co bedzie działo sie w innych miesiącach.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.