Menu

Nie wyypracowane godziny etatu

Drogie Mamusie, jak to jest... jestem zatrudniona na caly etat, ale nie wypracowuje pelnych godzin w danym mies.. Czy musze wypracowac te godz w innym mies? Nie mam stawki godzinowej (stałą tak), dosstaje wyplate zgodna z umowa. Nie mam zadnego aneksu rozliczen np kwarrtalnych

anna000
 505  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse praca etat

Odpowiedzi

StepByStep
Po pierwsze trzeba ustalić w jaki sposób jest ewidencjonowany rzeczywisty czas pracy. W swojej pracy nigdy nie spotkałam się z czymś takim by pracownik bez żadnej podkładki (urlop, badania, L4) miał zmniejszony wymiar czasu pracy. Najlepiej iść do działu personalnego i zwrócić na to uwagę, spójrz również na "świstek" z wypłaty, powinna być tam pozycja ile godzin przepracowałaś. Być może jest tak, że pomimo krótszej pracy, wynagrodzenie masz wypłacane zgodnie z pełnym wymiarem czasu pracy (np przepracowałaś 160 godzin, ale zaewidencjonowane jest to jako 168 godzin)

Poza tym przy miesięcznym okresie rozliczeniowym, niedobory przepracowanych godzin należy uzupełnić w tym samym miesiącu.
MamaMaya
ale jak to? gdzie pracujesz że tak się dzieje? nikt nie kontroluje godzin pracy pracowników?
anna000
kontroluja, ale pracuje w hotelu i np. nie ma gosci noclegowych to zamiast na 6 mamy na 10, bo nie ma po co wczesniej przyjezdzac i inne tego typu rzeczy. dziewczynom na kuchni nawet wg grafiku wychodzi w miesiacu 120godzin a w praktyce bedzie mniejj...
MamaMaya
no ale to jesli przychodzisz na 10 a nie 6 to kto siedzi od tej 6 do 10? czy nikt i hotel zamkniety? czy moze szef? jesli tak i nie ma o to pretensji i wie jak sie dzieje tam u was to nie ma co robic problemu chyba (grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.