Menu

Nie znaczy nie - czyli czy jesteś konsekwentna

Dzieci są niezwykle spostrzegawcze i umieją wykorzystać sytuację, kiedy na przykład między rodzicami istnieje różnica zdań, lub kiedy rodzice nie są pewni swojej decyzji. Dziecko musi jednak znać granice i przestrzegać pewnych reguł. Czy w procesie wychowywania dziecka jesteś zawsze konsekwentna? Czy „nie” zawsze znaczy „nie” czy też robisz czasem wyjątki? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach.

Ania
 1859  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie wychowywanie konsekwencja

Odpowiedzi

krasna1
w ogóle nie jestem konsekwentna,w ogóle......
tlolek
do słodyczy i odchudzania niestety nie jestem konsekwentna ale do dziecka musze być bo całymi dniami z nim jestem a ma po mnie charakterek małpicelli ....czasem aż misę serce kraja jak on płacze bo coś jest nie po jego myśli a ja nie reaguje ale nie znam innego sposobu żeby mi na głowę nie wlazł :(
izkalepszy
staram się być ale wychodzi to różnie...
daryjka87poznan
Czasami tak czsami nie. Zalezy o co chodzi.
emiliab
Zazwyczaj jestem konsekwentna jak mówię nie to nie. Tylko mam coś takiego że jednego dnia powiem nie a na drugi dzień tak.
mammma
a ja jestem konsekwentna. moja mała ma bardzo "rogatą" duszę i od małego trzeba ją było poskramiać. konsekwencja w życiu codziennym pomaga mi wyeliminować krzyk na dziecko oraz łagodzić złość, i jej, i moją. niestety mamy identyczne charakterki, mocno wybuchowe ;)
annaem
moja tez uparta wiec rzadko jej ustepuje bo inaczej bede miala ciezko sama ja wychowujac...wiec dmucham na zimne..
lwica
Staram się być konsekwentna, ale różnie z tym bywa, jeszcze zależy od rangi sprawy.
annabok77
Staram sie być konsekwentna,ale czasem jakoś mi to nie wychodzi.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.