Menu

Niebezpieczne zabawki

Czy spotkałyście się z jakimiś zabawkami niebezpiecznymi dla dzieci? Czy są jakieś zabawki uczulające wasze dzieci? Jak sprawdzić jakość zabawek?

Marlena
 701  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak niebezpieczeństwo zabawa zabawki

Odpowiedzi

justa
Słyszałam, że najbardziej niebezpiecznymi zabawkami są te chińskiej produkcji. Wynika to z ich niewłaściwego montażu i sporej zawartości substancji toksycznych, które mogą powodować stany chorobowe. Tak więc lepiej kupować zabawki droższe ale za to bezpieczniejsze dla dzieci - szczególnie dla tych najmłodszych.
lusilla
Moja córka jak była mała miała takie coś - nie wiem jak to nazwać - takie kolorowe plastikowe kółeczka zakładane na taki jakby stożek - jak sobie przypomną co się z dzieckiem działo ... wkładała te kółka oczywiście do buzi... Całe sączki między palcami wyglądały jak poparzone - to samo w okolicy ust. Początkowo nie mogłam dojść do tego co jest powodem. Eliminowałam kolejne zabawki okazało sie że to było to! Tylko czasem ciężko się zdecydować co jest dobrą zabawką co nie - bo teoretycznie to co jest w sklepach przechodzi szereg kontroli... Nawet droższe zabawki firmy dajmy na to Mattel są z chin...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.