Menu

niegrzeczna

moja córka ma6 lat.Jest bystra , inteligentna ale także niegrzeczna. kiedy prosi o coś a ja nie pozwalam , mówi:jesteś głupia.Czuję się wtedy paskudnie.Często przeprasza ale tak się dzieje kilka razy dziennie.Jak ją tego oduczyć?

milenasosinska
 709  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie dziecko

Odpowiedzi

Izka82
moze powiedz jej ze jest ci przykro jak tak do ciebie mowi, a jak nie zrozumie to moze daj jej jakas kare, bo moze ona nie rozumie ze to niegrzeczne slowo
milenasosinska
doskonale rozumie wszystko.Mam już dosyć tłumaczenia że jest mi przykro, kilka razy nawet się popłakałam(celowo) pomogło na kilka godzin do puki nie zapomniała .Ostatnio zdarza się jej to coraz częściej.Głupio mi przed znajomymi i dalszą rodziną.Najgorsze jest to że dziadek i babcia też częstowani są takimi wyrażeniami.
Izka82
a probowalas kare np ze nie bedze ogladac telewizji lub takie tam, zreszta ciekawa jestem skad jej sie to wzielo, moze ktos w szkole tak mowi
alinagj1o2
6 letnie dziecko na pewno rozumie co robi.Spróbuj nie tłumaczyć jej już jak ci tak powie, odpowiedz spokojnie że bardzo ją kochasz.Nie wdawaj się w dyskusje.Widząc cię płaczącą może być zadowolona bo przecież osiągnęła cel.Spróbuj ją zignorować niech sobie mówi czy nawet krzyczy a ty spokojnie rób swoje.
Nanya
Mnie i moim braciom, jak byliśmy mali (1-2 klasa podstawówki), babcia opowiedziała historyjkę, że za każde wyrażenie ze słowem "głupi", "głupia", ipt. 3 razy będziemy okrążać czyściec. Wtedy poskutkowało (bylismy wychowani w bardzo wierzącej rodzinie), ale myślę, że to nie jest dobry pomysł straszyć czymś dziecko.. zwłaszcza religią.
Ja bym zrobiła, tak jak radzi alinaqi1o2 - ignorowanie. Teraz mała widzi, że jest reakcja na jej zachowanie. Gdy jej nie będzie, pewnie straci tym słowem zainteresowanie.
Maria25
zapytaj dlaczego tak mówi i zastanów się gdzie słyszy takie słowa?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.