Menu

niejadek

mam pytanie, jak przekonac 2-latka do jedzenia?Czy znacie jakies "metody" na niejadka?Moze znacie jakies preparaty na zaostrzenie apetytu?

berenika
 578  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie niejadek

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Jezeli rzeczywiscie twoje dziecko to taki prawdziwy niejadek, w dodatku z niedowaga i anemiczny... to Sanostol jest ok. Witaminki i poprawia apetyt... przynajmniej w zalozeniu (z tego wzgledu nie jest np. polecany dla dzieci ze zdrowym apetytem i normalna waga).
ODYNIECKA
Małe porcje jedzenia o określonych godzinach. dziecko musi poczuć głód, żeby jeść. Jeżeli będziesz konsekwentna w przestrzeganiu godzin i nie będziesz pozwalała na podjadanie między posiłkami to mała tak się nauczy, że je o danej porze, że sama będzie prosiło o jedzenie. Zachęć małą żeby pomagała Ci przy robieniu posiłków to, co się samemu przygotuje smakuje z reguły lepiej. Poza tym dwulatki często nie mają czasu na taką czynność jak jedzenie. Świat jest taki ciekawy i tyle rzeczy można zrobić, jedzenie jest nudne.
Spróbuj też przez dwa dni zapisywać sobie co dajesz małej. Często to nam się wydaje, że dziecko jest niejadkiem a tak naprawdę je dużo tylko na zasadzie podjadania. POWODZENIA
kasia13_archiwum
No a poza tym wlasnie @ODYNIECKA ujela sedno sprawy... Super napisane. Tez tak robie.
berenika
dzieki dziewczyny najgorsze jest to ze maya nie ma ochoty na probowanie nowych smakow ani potraw np. wczoraj babcia przyniosla nalesniki-pyszne a maya nawet do buzi ich nie wziela
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.