Menu

"niejadki"

Jak zachęcić dziecko do jedzenia,moja 20 m-czna córka nie chce jeść,mleka nie pije jak skończyła rok.Czasami zje rybkę ale ile może jej jeść.Która mama ma taki sam problem i jak sobie z nim radzi.

agnieszka1977
 694  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie dziecko - jedzenie

Odpowiedzi

Edytka85
Moja Julka też miała taki okres. Próbowałam (jak mi radziły mamusie tutaj) urozmaicić jej posiłki. Kolorowe i miniaturowe kanapeczki, zwierzaczki z owoców. Zwykłe dania a podane w dziecinny sposób(tworzenia postaci, kwiatków na talerzyku. Minął jej już ten okres choć czasami jak nie chce jeść to jej nie zmuszam, jak robi się głodna to sama przychodzi i prosi o coś do amania.
koza54
rybka napewno jej nie zaszkodzi, bo od niej bedzie tylko madrzejsza (grins)(grins)(grins) a jesli chcesz zeby zjadala wiecej to np. udekoruj jakos fajnie ziemniaczki albo zrob jakis ciekawy deserek z owocow tak zeby dziecko mialo przy tym dobra zabawe :)
Circle
a ja współczuję....zmagam się z prawdziwym problemem "Niejadka" od 6,5 roku. Synek przebadany pod kątem pasożytów, usg układu pokarmowego, morfologia itp - i wszystko gra. A dziecko nienawidzi jeść. Jak słyszę : nie martw się, dziecko się nie zagłodzi", to się trzęsę, bo moje owszem, da się zagłodzić. Kiedyś sprawdzałam, ile wytrzyma bez jedzenia, ale ja wymiękłam po półtora dnia - pił tylko płyny, specjalnie nie dawałam mu słodzonych soków, zeby go nie zatykały. W tej chwili jego 18-miesięczny brat je tyle samo, albo i więcej, a na pewno różnorodniej... nie mam pojecia jak to zmienić, próbowałam prośbą, namawianiem, zagadywaniem, obiecywaniem, przekupstwem, karami, rywalizacją, nic, nic, nic. Poprawiło się trochę jak poszedł do przedszkola, jednej pani sie boi i u niej nie ma gadania - zje prawie wszystko, bo warzyw (prócz pomidorów i ogórków) nikt nie jest mu w stanie wsadzić do buzi....
monilajsa
najlepiej nie zmuszaj jak zgłodnieje sama poprosi o coś do jedzenia
izkalepszy
Odkąd podaję małej tran od skończenia przez nią roczku,zajada aż miło bardzo jej się apetyt poprawił,więc polecam.
Circle
o tranie nie słyszałam....jakoś nikt mi nie polecił, rzeczywiście wzbudza apetyty?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.