Menu

Niekompetencja lekarzy – częste zjawisko czy sporadyczne przypadki

Czy waszym zdaniem niekompetencja lekarzy jest częstym zjawiskiem? Czy spotkałyście się z tym, że lekarze przepisują na wszystkie dolegliwości ten sam lek (bo jest to dla nich opłacalne)? Czy ufacie waszemu lekarzowi? Czy wasz lekarz bez problemu dalej wam skierowanie do specjalisty, jeśli sugerujecie, że jest taka potrzeba, czy też bagatelizuje problem? Czy zdarzyło się, że wasz lekarz domowy pomylił się w kwestii diagnozy? Napiszcie jakie macie doświadczenia z lekarzami pierwszego kontaktu.

Ania
 1325  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie leczenie lekarz rodzinny zdrowie nfz lekarz

Odpowiedzi

amalka
Raczej nie miewam problemu z otrzymaniem skierowania ale ja choruję przewlekle, więc to nieco inna sytuacja. Pediatra mojego Krzysia jest bardzo "przewrażliwiona" i nie bagatelizuje nawet kataru.
Jeśli zaś chodzi o błędy lekarskie czy podejście do pacjenta... Ciągano mnie po szpitalach i nikt nie wiedział na co choruję, do PORZĄDNEGO szpitala specjalistycznego skierowała mnie nie lekarka prowadząca ("specjalista") a PEDIATRA mojego synka, ostatnio natomiast prosiłam o leki osłonowe a otrzymałam na zbicie cholesterolu!!! Mojej siostrzenicy nie byłoby na świecie gdyby siostrzyczka posłuchała pierwszego, drugiego, trzeciego ginekologa... Tatę koleżanki leczono na wrzody żołądka z zmarł na nowotwór!!! Koleżance wchodziła w okres dojrzewania, piersi rosły a okresu nie było. Lekarka badała kilkukrotnie, stwierdzała- jest OK a kilka miesięcy od pierwszej wizyty dziewczyna trafiła na oiom, z silną gorączką, wymiotami i... po przebiciu niedrożnej błony dziewiczej wyciekło z niej kilkanaście litrów krwi!!! Do szpitala trafiła w ostatniej chwili!!! Narzeczona kolegi zmarła na sepsę po niedokładnym wyłyżeczkowaniu (po porodzie)
Mogłabym tak wymieniać i wymieniać...
Wyznaję zasadę "ograniczonego zaufania" i wolę odwiedzić kilka gabinetów, nim podejmę jakąkolwiek decyzję dotyczącą mojego zdrowia.
kasiam146
raz pediatra trzydniowke leczyl jako angine jak sie okazalo ze to jednak nie angina to sie nawet do bledu nie przyznal, zmienilam przychodnie od razu
mala21
niestety to jest częste. W czerwcu zmarła moja babcia... przez niekompetencję lekarzy
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.