Menu

Niemowlak w pociągu.

No właśnie, jak przewozić? Jak wygląda kwestia wózka?Czy mogę we wózku? Czy w nosidle? Co wówczas z wózkiem?
Jak się coś (odpukać) stanie to co? Dzieciaka przecież nie można przypiąć ani nic...
Kwestie przewijania czy nakarmienia (piersiowe) pomijam bo chyba nie ma sensu ich omawiać... Lecz jakby się ktoś pokusił będę wdzięczna.

W weekend wybieramy się do Wawy - z Poznania zdeccydowanie lepiej pociagiem jechać stąd taka decyzja...

racjooleq
 671  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Czas wolny i Sport niemowle pociąg podroz pociagiem

Odpowiedzi

monique25
zaznaczyłaś od 1-3 wiek dziecka więc wnioskuję że dziecko ma powyżej roku . Ja jechałam 600 km z rocznym dzieckiem w pociągu i Młody świetnie sie bawił :) a to ludzie go zabawiali a to spał a to siedział przy oknie i podziwiał widoki ... miał też swoje zabawki ze sobą a wózek był złożony cały czas z bagażami ... acha spał na siedzeniach normalnie...piersią juz nie karmiłam był na butli a przebierałam normalnie w przedziale ... nikt nie widział w tym problemu
racjooleq
zle zaznaczyłam:( młody ma 5 miesięcy:)
monique25
acha w takim razie spokojnie moze byc w nosidelku bedzie wygodniej bo wózek dużo miejsca zajmie
Anciacia
Jak jechałam ostatnio z mała pociągiem, to udało się trafić na specjalny przedział dla pasażerów z dzieckiem do lat 4. Później dosiadła się babka z dwójką dzieci i wózkiem, złożony upchneli na tych półkach na bagaż.
kaisaa4
pierwsza podróż jaką odbyła moja córcia to właśnie około 5, 6 miesięcy pociągiem. dodam że jechaliśmy całą noc. karmiłam piersią normalnie, wózek miałam złożony - byliśmy w normalnym przedziale - córcia spała na siedzeniu, spała całą noc :], gdy jechałam z dwiema też taką długą podróż też nie było problemu :] fajne jest to w pociągu że można się przejść z dzieckiem i się tak nie nudzi. ja sobie nie wyobrażam jechać np samochodem czy autobusem gdzie nie można rozprostować kości.
racjooleq
No wlasnie trafiam na same bezprzedziałowe i bez mozliwosci rezerwacji miesjca - dzwonilam na ifnolinie - moge jechac I klasa z mozlisocia rezerwacji miejsca ale placimy normalnie za 3 osoby po 82zł plus wózek 9...
tymianek
a pytałaś się o bilet rodzinny, na który jest 33% znizki? Bo może wtedy wyjdzie wam korzystnie I klasa?
Maffi
Specjalne przedziały są w każdym pociągu, nawet w zwyklych osobówkach, tam siadasz zamykasz sie i nikt ci nie wlazi, chyba, że przyjdzie kolejna mama z dzieckiem, albo kobitka w ciązy. Jeżdziłam 3 miesiące 6,7, 8 miesiac ciązy pociągiem 120 km do szkoly, i za każdym razem wywalczyłam sobie ten przedzial, i jezdziłam jak królowa, a inni sie gnietli ;) Ja nikogo tam nie wyganialam, ale konduktor jak przychodzil to dosiadających ewakułowal ode mnie ;)
A kwestie bezpieczeństwa to nie wiem, w wozku chyba wygodniej.
Anciacia
Bilet rodzinny dotyczy tylko II klasy. T
tymianek
@ Anciacia - zniżka na bilet rodzinny dotyczy I i II klasy
Anciacia
Jak dwa tygodnie temu kupowałam bilety to pytałam i powiedział mi facet, że tylko 2 klasa
racjooleq
Pojechałam, popytałam i kupiłam150 zł w jedna strone Inrer City wracamy Euro city za 170 - z miejscówkami z wózkiem, w przedziale dla mamy z dzieckiem.

150/170 to koszt podróży dla 2 dorosłych osób i dziecka - bilet rodzinny. Tylko trzeba miec dokument zaswiadczajacy wiek dziecka. Aha i opiekunowie dziecka to nie musza byc jego rodzice a tez maja znizke. Przedzial dla niepalacych rzecz jasna:)
tymianek
@Anciacia, to trafilaś na faceta, który nie zna się na rzeczy, moi rodzice pracują na kolei, za tydzień jedziemy pociagiem nad morze i mamy już kupine bilety na I klasę ( ja i mąż, bo rodzice są na innych warunkach jako kolejarze) ze zniżką 33%
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.