Menu

niemowle ciągle glodne

Witajcie, proszę o porady bo jestem świeżo upieczoną mamą i niestety ciągle się uczę. Mój miesięczny synek ma duży apetyt i mam wrażenie że ciągle jest głodny. Przez ostatni tydzień przybrał 0,5 kg i położna stwierdziła że to dużo. Kazała oszukiwać go wodą żeby tyle nie jadł. Odciągam swoje mleko i daje małemu w butelce, pije ok 100/110 ml na porcję . Położna mowi że za dużo i mały dostanie kolki. Ja już nie wiem co robić. Daje mu moje mleko a po godzinie on płacze bo jest głodny i daje mu wtedy troszkę wody. Tym sposobem wytrzymuje 2,5h/3h, ale czasem z wielkim trudem :( na mleku modyfikowanym ładnie wytrzymuje nie muszę go dopajać. Co o tym myslicie ? Czy moje malenstwo naprawdę za dużo zjada jak na swój wiek ? Jak było z waszymi maluchami ? Z góry dziękuje

anka2765
 513  6

Odpowiedzi

jagoda30
Nie radzę odciągać i dawać z butli,bo się odzwyczai od cyca i będzie klops.Dzidziuś jeszcze jest malutki i jedzenie musi mu się unormować.Jeśli masz swój pokarm karm go ile chce,ewentualnie woda,a co do kolki to bym się zastanawiała.Szybciej będzie jej dostawał po sztucznym mleku.
Może po prostu chce poleżeć przy Tobie i podyndać cyca, spróbuj zatkać go smoczkiem, a przy karmieniu naturalnym raczej go nie utuczysz.
renata29
Mój młodszy od urodzenia był na modyfikowanym i jadł co dwie godziny, na pewno przez miesiąc a może i dłużej, już nie pamiętam. I to wcale nie małe ilości a nie był gruby.
karolincia
Mój był na modyfikwanym i jadł co półtora dwie godziny i to przy przetrzymaniu. To dopiero był głodomór a pojenie wodą jakoś działało na niego odwrotnie. Był taki czas że bardzo dużo przybierał na wadze a potem ustał. Dzisiaj gruby nie jest.
kama86
Dziecko karmione piersia,je na zawolanie..
Nie rozumiem co Ci ta polozna nagadala.
Kolke nie ma sie dlatego ze wiecej dziecko zjadlo tylko dlatego ze polyka za duzo powietrza,jest zle przystawione do piersi lub zachlannie polyka.
Jesli Twoje malenstwo ma apetyt to niech je zwlaszcza przy naturalnym karmieniu.
irekzboralski
Mi tez lekarka powiedziała,że jak będę karmiła synka na żądanie to będzie go bolała brzuszek bo dostanie więcej mleka niż jest w stanie przetrawić. Przy wadze urodzeniowej 3270 g na pierwszym szczepieniu ważył 5500 i zwróciła mi uwagę,że za dużo przybiera. Problemów żadnych z brzuszkiem nie mieliśmy ale unormowałam go i na początku dostawał pierś co 2-2,5 h a potem co 3 h.
klucha
Dlaczego podajesz mm skoro przy piersi ladnie przybiera? Wskazania lekarskie? czy dla wygody, zeby dziecko przestalo plakac?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.