Menu

niemowlę owinięte pępowiną

Kochane, u mojej koleżanki na USG wyszło że mała jest owinięta pępowiną, lekarz mówi że nie ma się co martwić i powiedział jej że nie ma obaw, ale ma mieć częściej ktg robione teraz... Alina jest przerażona i boi się że będą jakieś komplikcje, znacie może podobne przypadki? Czy mimo owinięcia pępowiną wszystko było okey z dzieckiem? Proszę o kontakt.

Anka88
 527  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Opieka nad dzieckiem obwinięcie pępowiną

Odpowiedzi

tlolek
moja córcia była dwa razy okręcona pępowiną.
około trzy dni przed porodem byłam na wizycie u gina i było wszystko ok, nie była owinięta.
Poród był niewiele dłuższy i cięższy niż przy pierwszym dziecku ale biorąc pod uwagę że córcia owinięta pępowiną a mnie odeszły wody i rodziłam przy nieskróconej i twardej szyjce to w 3 partym córa była już ze mną (więc całkiem szybko)
J. dostała 10/10
Beatris0302
Moj Filip bylo winiety dwa razy pępowina.. Na usg nic nie bylo widac a zobaczyliśmy to dopiero jak wychodził ze ma pępowinę wokół szyjki.. Nic mu nie bylo na szczęście :) a poród byl normalny bo nikt nic nie wiedział. Tylko widok takiego maleństwa owinietego "szalem" straszny..
oli28
Moja córka była owinięta 3 razy pępowina na usg było wszystko w porządku.Urodziła się zdrowa z 10 punktami
jola8443
mój młody był owinięty ale wszystko jest ok.
irekzboralski
Mój Mikołaj był owinięty pępowiną wokół nóżki i tułowia, a bratanek wokół szyi. Oboje urodzili się zdrowi. Za to Amelka nie była owinięta ale miała supeł na pępowinie.
Justyna14
Mnie tez lekarz wystraszyl,ze corcia jest owinieta pepowina.Ale do osmego miesiaca wszystko wrocilo do normy
aggiie
Mój Filipek też był owinięty dwa razy pępowiną wokół szyi czego niestety nie było widać na usg... Dostał tylko 5 pkt i był niedotleniony przez co długi czas baliśmy się o konsekwencje tego niedotlenienia. Był rehabilitowany itp. całe szczęście teraz ma 15 m-cy i jest cały i zdrowy ale mogło się skończyć o wiele gorzej... Także zależy wokół czego jest owinięte dzieciątko bo w takim przypadku jak u mnie myślę że powinna być zrobiona casarka i oczywiście mama musi być wyczulona na ruchy dziecka.
Anka88
dziękuje za odp. !!!!!!!!!
amalka
Z powodu długiej pępowiny i stałego podduszania mnie ową, mamusia nastawiona była na ciążę bliźniaczą. Lekarz słyszał niejako dwa tętna- silniejsze i słabsze (gdy byłam podduszona) Urodziłam się sina i niemal bez funkcji życiowych. Na szczęście "się opamiętałam".
niki30041988
Moja najmłodsza córcia urodziła się podwójnie obwinięta pępowiną byłam przerażona jak ją zobaczyłam, bałam się, że coś będzie nie tak, bo była okropnie sina, ale jest zdrowym dzieciątkiem za 4 dni rozpocznie 10 mc,jest radosnym i ciekawym świata bąbelkiem.
xoxo1917
Moja córeczka też była owinięta pępowiną dwa razy. Na usg było wszystko widać,ale przed samym porodem mówiłam Pani doktór o tym to nie chciała wierzyć dopiero jak zrobiła usg to uwierzyła.( bo niby pacjentka nie powinna posiadać takich informacji) Odbyło się bez komplikacji tylko wtedy lekarze odbierający poród bardziej uważają i szybciutko dzidzie zabierają. A więc twoja koleżanka przed samym porodem niech mówi że dzidzia jest owinięta.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.