Menu

niepełnosprawnośc dzieci

Kochane mam takie pytanie, byłam dzisiaj z synkiem na komisji lekarskiej dwa lata mielismy świadczenie pielęgnacyjne I POZYTYWNĄ DECYZJĘ , a dzisiaj na decyzji stwierdzono że syn jest dalej chory nic się nie poprawiło, i ta choroba mu juz nie ustanie( nf1 TO JEST CHOROBA GENETYCZNA ) I Z TEGO CO WIEM ŻEBY DOSTAĆ TAKIE ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE TO NA DECYZJI PUNKT 7 I 8 MUSI BYĆ NA TAK A U NAS NAPISALI PUNKT 8 NA TAK A 7 NA NIE ? TO ZNACZY ŻE NIC NAM SIĘ NIE NALEŻY ? WIEM ŻE MOŻNA SIĘ OD TEGO ODWOŁAĆ, CZY KTÓRAŚ MAMA PISAŁA JUŻ TAKIE ODWOŁANIE ? BĘDĘ WDZIĘCZNA O KAŻDĄ POMOC.

kasia1982
 1412  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Opieka nad dzieckiem zdrowie

Odpowiedzi

elinka
Zgadza sie, zeby uzyskac prawo do swiadzenia pielegnayjnego (oproz innych wymogow) trzeba wykazac sie orzeczeniem z pkt. 7 i 8 na TAK. Sama co prawda nigdy nie pisalam odwolania, ale wiem, ze masz na zlozenie go max 30 dni, wiec nie zwlekaj. O pomoc w napisaniu go mozesz smialo poprosic pracownika MOPSu badz bezposrednio przy komisji ds. orzeczen (oczywiscie jak zwykle kwestia tego na jakich ludzi trafisz...), podpowiedza Ci czy trzeba zalaczyc jakies badania, badz opinie lekarskie. Powodzenia(kwiatek)
elinka
Sorki, wlasnie dozytalam, ze masz 14 dni od dnia otrzymania decyzji... tak wie czasu jeszcze mniej...

Najlepiej napisz wlasnymi slowami, takie najlepiej poskutkuje (pamietaj, ze zytaja je LUDZIE, nie roboty). Znalazlam taki oto przyklad, mozesz sie na nim oprzec, podkladajac wlasne i choroby:
"Odwołuję się od decyzji Powiatowego Związku......z dnia...nr.sprawy....przyznającej mi stopień niepełnosprawności.....Nie znam specjalizacji lekarza orzecznika który orzekł taki a nie inny stopień niepełnosprawności ale nie zgadzam się nią, ponieważ mój stan zdrowia [widzenia]pogarsza się i nie będzie lepiej,czyli nie odzyskam wzroku,a wręcz mogę stracić widzenie w drugim oku,gdyż już jestem jednooczny.Powodem jest jaskra,na którą również chorowała moja babcia i mama..........TU podałam przebieg choroby leczenia pobyty w szpitalach,potem że potrzeba mi pomocy innych przy prostych czynnościach takie jak robienie herbaty nalewanie zupy pisanie itp.Potem że nie mogę np. pracować uczyć się .A na końcu .....Wydane orzeczenie o stopniu .......jest dla mnie krzywdzące bo pozbawia mnie możliwości korzystania z pomocy;zatrudnienia terapii ......tu to co pozbawia wydane orzeczenie należy napisać.Proszę o ponowne rozpatrzenie mojego wniosku." Oczywiscie dolacz dokumentacje medyczna.

Przy pisaniu tego odwolania wez pod uwage rownie
elinka
urwalo mi... wez pod uwage rowniez:


Zgodnie z przepisami rozporządzenia w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
przy orzekaniu o stopniu niepełnosprawności osoby, która ukończyła 16 rok życia, bierze się pod uwagę:
1) zaświadczenie lekarskie zawierające opis stanu zdrowia, rozpoznanie choroby zasadniczej i chorób współistniejących potwierdzone aktualnymi wynikami badań diagnostycznych, wydane przez lekarza, pod którego opieką lekarską znajduje się osoba zainteresowana, oraz inne posiadane dokumenty mogące mieć wpływ na ustalenie stopnia niepełnosprawności;
2) ocenę stanu zdrowia wystawioną przez lekarza - przewodniczącego składu orzekającego, zawierającą opis przebiegu choroby zasadniczej oraz wyniki dotychczasowego leczenia i rehabilitacji, opis badania przedmiotowego, rozpoznanie choroby zasadniczej i chorób współistniejących oraz rokowania odnośnie do przebiegu choroby;
3) wiek, płeć, wykształcenie, zawód i posiadane kwalifikacje;
4) możliwość całkowitego lub częściowego przywrócenia zdolności do wykonywania dotychczasowego lub innego zatrudnienia - poprzez leczenie, rehabilitację lub przekwalifikowanie zawodowe;
5) ograniczenia występujące w samodzielnej egzystencji i uczestnictwie w życiu społecznym;
6) możliwość poprawy funkcjonowania osoby zainteresowanej w samodzielnej egzystencji oraz w pełnieniu ról społecznych - poprzez leczenie, rehabilitację, zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze, środki techniczne, usługi opiekuńcze lub inne działania. Jak widać z w/w przepisów nie ma katalogu schorzeń i odpowiadających im stopni niepełnosprawności. Każdorazowo indywidualnie jest oceniany stan pacjenta.
elinka
sorki za literowki, klawiatura strajkuje(pokoj)
elinka
sorki za literowki, klawiatura strajkuje(pokoj)
kasia1982
DZIĘKUJĘ ZA POMOC, BĘDZIEMY ZARAZ PISAĆ ODWOŁANIE )))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.