Menu

Niepewność po porodzie - gdzie szukałaś informacji?

Narodziny dziecka, zwłaszcza tego pierwszego, to dla wielu matek ogromne szczęście, ale także niemała dawka niepewności. Wielu bowiem widząc tak drobną i kruchą istotę, jaką jest nowonarodzone dziecko, chce dla maleństwa jak najlepiej, bojąc się jednocześnie, aby przez nieuwagę lub brak doświadczenia nie zrobić dziecku krzywdy. Poza tym opieka nad maluchem w pierwszych tygodniach po porodzie niesie ze sobą całą masę nowości, których najpierw trzeba się zwyczajnie nauczyć. Kto lub co było Ci najbardziej pomocne jako źródło wiedzy na temat opieki nad dzieckiem w pierwszych tygodniach po porodzie? Rodzice, położna, Internet czy książki? Gdzie szukałaś informacji, aby przezwyciężyć niepewność po porodzie?

NetMamaTeam Team
 423  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem niepewność dziecko

Odpowiedzi

amalka
Dziwnie to zabrzmi ale baaardzo rzadko szukałam pomocy. Sporo wiedziałam. Jeśli już- radziłam się siostrzyczki i innych doświadczonych mam. Jedynie w sprawie braku pokarmu dzwoniłam do położnej (cudowna kobieta)
Beatka9316
Wiadomo jak każda kobieta która się spodziewa pierwszego dziecka bałam się jak sobie poradzę. Ja w ogóle nie miałam kontaktu z małymi dziećmi nie wiedziałam jak trzymać takiego maluszka jak zmienić pampersa jak przebrać a o kąpieli już nie wspomnę. Ale jakoś po porodzie jak dostałam pierwszy raz córcię to normalnie ją wzięłam i sama byłam w szoku, że sobie radzę. Tyle, że ze zmianą pampersa nie radziłam sobie tak sprawnie jak np. teraz. Ale to wydaje mi się jest normalne. Jeśli chodzi o pierwszą kąpiel to przyszła Moja mama i pokazała mi jak mam to robić. I później radziłam sobie już sama. Przed porodem owszem bałam się jak sobie poradzę ale po porodzie zmieniło się to od razu. :) I jeśli chodzi o jakieś pytania to zawsze pytałam mamy lub koleżanek które mają już dzieci. Do położnej nie dzwoniłam w ogóle.
kama86
Nie bałam sie opieki nad pierwszym dzieckiem,mialam doswiadczenie bo pochodze z wielodzietnej rodziny.
Jestem najstarsza i pomagalam przy rodzenstwie.

Wiedziałam tez ze po powrocie do domu bede ja i moje nowonarodzone dziecie objete opieka..
Nie szukałam pomocy..

Tescie i maż duzo pomagali w tych pierwszych dniach po porodzie.


Bardziej bałam sie przy drugim dziecku. Kraj,otoczenie,język.
Opieka nad dwojgiem dzieci.Pogodzenie wszystkich obowiazkow.
Zapomnienie ile czasu i cierpliwosci trzeba poswiecic niemowlakowi.
Przypomnienie wszystkiego od nowa;)

Na szczescie podołałam i jestem z siebie dumna..
katarynka3311
Jak coś to radziłam się mamy, siostry i do znajomej położnej.
iwus198920
tutaj :) również u mamy czy znajomych które miały już dzieci
halina21
zawsze i o każdej porze mogłam i mogę liczyć na męża i moich rodziców :) a dużą pomocą było tez to że mam młodsze rodzeństwo i zawsze lubiłam zajmować się małymi dziećmi byłam jakiś czas nianią więc jakieś doświadczenie miałam a do tego matczyna intuicja :)
mamaGosia
Nie miałam większych problemów. Jeśli już takie się zdarzały to od razu do siostry i szwagra uderzałam. Nie tylko mają już odchowane dzieci, ale są lekarzami. Nie ukrywam, że bardzo pomógł mi na początku mąż ponieważ byłam po cc i blizna była dość dokuczliwa.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.