Menu

nieproporcjonalne dziecko-c.d,

witam
jakiś czas temu pisałam, że moja niunia jest malutka (33t.c i 1500g)i nieproporcjonalna. dzisiaj znalazłam przyczynę- przez całą ciążę miałam dość niski poziom glukozy a od połowy był nawet poniżej normy. wczoraj robiłam badania i jest o wiele za niski- ok 20 poniżej dolnej granicy.do tego dochodzi za niski poziom hemoglobiny (ale to miałam i w pierwszej ciąży więc się nie przejmowałam za bardzo). czy któraś z was miała z czymś takim do czynienia? wizytę mam dopiero w poniedziałek a inny zaufany lekarz ma akurat urlop...

redblue
 1048  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie glukoza mała waga

Odpowiedzi

Beki
Ehm, moja miała niby krótszą kość udową - o czym Ci już chyba pisałam.. a ja całą ciążę zmagałam się z anemią, ale nie wiem czy to była przyczyna.. generalnie żadna przyczyna, bo młoda zdrowa.. czego i Tobie i maleństwu życzę (kwiatek)
agnese32
a czemu ci nie robili badan co msc ja mialam kontrolowana glukoze
obowiazkowa(awve)
agnese32
zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze . zdrowka zycze dzidzi(awve)(cukierek)(cukierek)(cukierek)
samanita
Ja sie urodzilam w 38 tc i wazylam 2 kg, jestem zdrowa i dodam nawet, ze nie jestem mala:) Kazdy jest indywidualnoscia, moja Daga urodzila sie majac 4170g nie ma regoly. nie martw sie gdyby cos bylo nie tak, zapewne wyladowalabys w szpitalu na obserwacji
MamaMaya
ty znalazłas przyczyne? a twoj lekarz na to nie wpadł? sądze że powinnaś zmienić lekarza czym prędzej (krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)
Anemona
ja miałam za wysoką glukozę a Laura ważyła 2750. Przeważnie dzieci rodzą się większe niz lekarze mówią. Wiec twoja pewnie też jest większa niż widział na USG.
Możesz do woli obżerać się słodkościami(awve) Ja pod koniec nie mogłam nic słodkiego nawet herbatę gorzką piłam
tlolek
33tc i 1500g to aż tak mało nie jest, moja tyle wżyła w 32tc, synek też podobnie ważył a do porodu przybrał do 2830g (najwięcej w ostatnich 2 tygodniach się "napakował")
te wymiary mieszczą się w normie
synek koleżanki w 32tc waży 2600g i lekarz mówi że jest ok (chodzimy do tego samego gina) zobacz jaka jest różnica wagowa między naszymi bąblami a i tak jest to norma wagowa na te tc.

tu niekoniecznie możesz się doszukiwać przyczyny w wynikach badań równie dobrze możesz mieć małą macice....
moja mama taką ma, ja urodziłam się ważąc 2300g,
ja także mam małą(dodatkowo z przegrodą przez co dziecko ma jeszcze mniej miejsca na fikołki) syn też duży się nie urodził bo 2830g ale za to po 3 tygodniach podwoił wage urodzeniową bo takiego głoda ciągle miał.

głowa do góry do porodu jeszcze troche czasu masz i bąbelek też pewnie jeszcze sporo podrośnie
agnese32
brava Atena (awve)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.