Menu

Nieśmiała dziewczynka

Witam :) Moja już prawie 5 letnia córcia jeszcze nie tak dawno potrafiła podejść na placu zabaw czy w przedszkolu do nieznajomego dziecka i zacząć się z nim bawić. Teraz kiedy jest wśród dzieci to mam wrażenie, że się boi. Np na imprezie mikołajkowej w bawialni stanęła z boku i stała aż jakaś dziewczynka ją zaczepiła i dopiero poszła się bawić. W przedszkolu jest to samo, jak rano wszystkie dzieci są w jednej sali to albo stanie albo siądzie sama i widać po niej, że coś nie tak. Nie wiem co się z nią stało.... zaczyna się robić taka jak ja byłam w jej wieku a nie chcę, żeby była jak ja.... Może mi doradzić co zrobić, żeby ją ośmielić? Żeby znowu była moją odważną dziewczynką a nie taką tchórzliwą jak jej mama w dzieciństwie?

Anciacia
 437  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie nieśmiałe dziecko dziecko

Odpowiedzi

halina21
hmm może coś się wydarzyło porozmawiaj z nią zapytaj czy boi się czegoś czy ktoś jej sprawił przykrość może chciała się bawić z kimś a ta osoba nie chciała i to ja zniechęciło różnie bywa spróbuj rozmowy i powodzenia :)
Anciacia
rozmawiam z nią... powiem to tak ... kiedyś ktoś mówił, że nie chce się z nią bawić to szła do innych dzieci teraz zaczyna płakać. Nie wiem z czego to się porobiło. Na placu zabaw np zawsze była tą która najwyżej się buja na huśtawce czy zjeżdża z najwyższej zjeżdżalni - teraz nie chce nawet usiąść na huśtawce. Na placu nikt jej krzywdy nie zrobił, w przedszkolu ma jednej chłopaka z adhd ale nie sądzę, żeby takie zmiany były przez niego
halina21
wydaje mi się że czegoś się wystraszyła może coś w bajce czy telewizji zobaczyła ,może któreś dziecko coś jej powiedziało a takie maluszki jeszcze wielu rzeczy nie rozumieją a wyobraźnię mają sporą i czasem świat fikcji miesza się z rzeczywistością może spróbuj pobawić się z nią w rózne zabawy w których będziecie odgrywać różne role i sytuacje które się zdarzają np na placu zabaw i chwal za każdy sukces nawet malutki (każde wyciągnięcie ręki do innego dziecka itp ) mam nadzieję że wszystko wróci do normy :)
paulaa
mam dziecko w wieku 5 lat i mam identyczny problem
Anciacia
dobrze wiedzieć, że nie jestem sama :/ staram się ją zachęcać żeby np podeszła do dziecka i powiedziała np "jestem Ola, pobawimy się?" ale jakoś nie chce współpracować
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.