Menu

Niespokojne dziecko po Nutramigenie?

Witam mamusie. Mój 4 miesieczny synek jest na nutramigenie od miesiąca z tym, że początkowo pił je w proporcjach 2:2 z innym mlekiem, zwiększałam porcje nutramigenu co jakiś czas i od 2 tyg jest na samym nutramigenie. Zaobserwowałam, że od kilki dni jest jakiś niespokojny. Czy mozliwe, że to po nutramigenie jest taki niespokojny? budzi się często w nocy,pojękuje i w dzień tez kiepsko sypia. Zastanawiam się też czy to może coś innego bo baaaardzo okropnie się ślini i codziennie robi luźniejsze kupki ,pcha wszystko do buzi, ale nie widzę aby miał napuchnięte dziąsła, raczej są takie jak zwykle :| nie wiem czy boli go brzuszek czy to zęby czy może coś innego(pout)

kasiulka1985
 920  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie niemowle niespokojne

Odpowiedzi

amalka
Najnormalniej w świecie zęby "idą". To przecież oczywiste.

Jeśli masz wątpliwości- PEDIATRA!
kasiulka1985
biorę pod uwagę zęby z tym, że dziąsła ma normalne, nie widzę aby były napuchnięte (pout)
amalka
Ale nie muszą być od razu jakieś okropnie napuchnięte. Mój mały ślinił się okrutnie już po 2gim miesiącu. Synek koleżanki w 4tym miał już jedną perełkę. Dzieci ząbkują różnie i w różnym tempie. Rozmaicie też ten proces przechodzą. Mnie to co opisałaś wygląda na ząbkowanie właśnie. Jeśli nie masz pewności- lekarz.

Ps. Z ząbkami bywa różnie. Mój mały jako jeden z trzech brzdąców w swojej grupie przedszkolnej nadal ma komplet mleczaków. Część dzieci straciła jedynki już w zeszłym roku.
amalka
Ps. Ząbkowanie to co innego niż wypadanie- wiem (żeby nie było) Tylko tak napomknęłam. Na nic nie ma reguły.
kasiulka1985
Wezwałam pediatrę i po zbadaniu stwierdził, że jest zdrowy i ząbkowanie też wykluczył choć wiem, że mylić się może bo tak jak wspomniała *amalka dzieci ząbkują różnie i w różnym tempie. Zobaczymy co czas pokaże. Dziekuje za odpowiedzi.
amalka
No i poprawka maleńka. Dolna jedynka nam się wyłania (grins)

Spróbuj synka wyciszać przed snem a w ciągu dnia dostarczaj mu jak najmniej wrażeń wszelakich. Dzieci często odreagowują stresy w nocy. Co do reszty... nadal obstaję przy ząbkach. Kup gryzak żelowy. Przyda się z pewnością. Po schłodzeniu w lodówce/ zamrażalniku przynosi dzieciom ogromną ulgę.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.