Menu

niespokojny sen

Witajcie,

Mam pytanie czy wiecie co może być przyczyną nocnego budzenia (nawet 4 razy w ciągu nocy) u 3 letniego dziecka?
Synek po zaśnięciu potrafi przebudzić się już po około 2 godzinach od zaśnięcia, potem około 00:00 a następnie około 4 nad ranem. W nocy popłakuje, wierci się nóżkami i ostatnio zaczął się pocić.
Nie wiem co robić bo tak jest od samego początku, Byłam z nim u lekarza i niby wszystko jest w porządku, u psychologa również. Mały niby jest wrażliwy na bodźce ale jak mu pomóc , no i sobie.

Basia79
 641  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem sen

Odpowiedzi

Basia79
Przed snem czytam mu bajeczki, rozmawiamy i przytulamy się. Zasypia spokojnie tylko później jest problem, bo budzi się i chce żeby z nim spać(co też robimy)ale i tak jest niespokojny. Jesteśmy z mężem wymęczeni tą sytuacją i coraz bardziej znerwicowani.
niki30041988
ja corci podaje syrop sedalia, jak ma takie dni, a tez sie zdazaja ze przez tydzien ma tak i potem wszystko w normie. Ale ten nie pokój w nocy bardzo czesto wraca, i tez czami mam juz dosc bo w ciagu dnia jetem nie przytomna idac z łóżka do łóżka... Sedalia troche pomaga.
piasekpustyni
może ogląda jakieś bajki i boi się w nocy bo ma złe sny? teraz samemu można się przestraszyć jak są takie postacie;/
izka1978
może to wyda ci się drastyczne, ale trzeba też trochę pokazać dziecku że ty już masz dość pokazać że jego zachowanie cię drażni oczywiście nie krzykiem bo tu łatwo przekroczyć delikatną granicę. miałam podobne problemy z córką trwały 3,5 roku w końcu powiedziałam dość, dość spania z mamą, dość krzyków i budzenia innych, częsty dzieci robią to co uważają że wywołuje powtarzalne określone reakcje u rodziców a uwierz że są lepszymi psychologami od nas dorosłych,będziesz zmęczona ale trzeba jeszcze przez jakiś czas powalczyć bo jeśli nie teraz potem będzie już z pewnością za późno. Ja to wtedy i teraz przy synku który ma roczek nazwałam walką o mój własny sen. Życzę powodzenia jak będziesz miała pytania pisz mnie też pomagano.(kciuki)(kciuki)(kciuki)(awve)
Basia79
ale to znaczy że mam nie reagować w nocy na to że płacze i krzyczy? To chyba się nie uda:( jak mam to zrobić????
Marta050709
A nie ma żadnych awantur w domu?
Już kiedyś radziłam netmamie,żeby ograniczyła bajki bo one wiec wplywaja na dzieci niz nam sie wydaje
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.