Menu

NIETOPERZE !!!

Witam :) wczoraj z mężem wieczorem koło 20 zauważyliśmy jak z pod blachy zaczeły wylatywać nietoperze małe ale zaliczyliśmy ich 21 , wylatywały przeważnie co kilka minut po 3,4 .... dzisiaj mąż na piętrze niżej na ganku gdzie wszystko było pozamykane znalazł rano nie żywego nietoperza ;/ .... i co z tym zrobić ? bo wylatują nie daleko okna które zawsze na noc w upalne dni mam otwarte , boję się że wleci nam do domu na naszym piętrze bo naprawdę nie wielka szczelinka im jest na to potrzeba ;/

emikacpi
 1361  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie strach zwierzęta

Odpowiedzi

emikacpi
nie zaliczyliśmy ha ha miało być naliczyliśmy - przepraszam za błąd :)
amalka
Kup moskitierę- dodatkowy plus to brak komarów, ciem, innych lataczy... zarówno za sprawą moskitiery jak i nowych lokatorów (grins) Generalnie to zwierzaczki raczej mało kłopotliwe (tylko hałasują trochę) Osobiście nie wiem cy bym się ich pozbywała (grins)
Ada3610
Nie będziesz miała robactwa. Coraz częściej właściciele agroturystyki zakładają gniazda nietoperzy.
mycha2706
Nietoperze są pod ochroną! Nie mozna się ich pozbyc chyba.Podaje Ci linka,poczytaj sobie...tam jest też adres organizacji i nr telefonu. http://www.nietoperze.pl/oton/
emikacpi
kochane ja nie mam nic przeciwko nim , ale boję się o małego zakupię siatkę na okno i myślę że wtedy będę spokojna.
emikacpi
dzwoniłam pod numer ze strony który podała mi @mycha , pan mnie uspokoił i powiedział że najlepszą rzeczą jaką dla nich zrobię , to pozwolić im u nas za mieszkać tak więc mamy nowych lokatorów (grins)(grins)(grins)
amalka
Nooo to gratuluję nowych zwierzątek (dosłownie) domowych (grins)
mycha2706
:)No to super:)
MamaMamutka
ja chcę kupić budki lęgowe dla nietoperzy bo są bardzo pożyteczne :)

na razie mamy bardzo dużo wróbli pod dachem i nie mamy komarów,
piasekpustyni
Ja bym chyba padła ze strachu. Koleżance kiedyś się wplątał we włosy jak otwierała okiennicę będąc u Babci na wsi:( ja bym dzwoniła na straż czy cóś żeby mi to wyjęli spod dachu;/ Jestem strachol i choć lubię zwierzęta strach by wygrał z sympatią (placze)
korek221
Kochana podobno jak nietoperki w domu mieszkają to szczęście przynoszą(grins)(grins)
A tak poważnie to urocze,nieszkodliwe i pożyteczne stworzonka - będziesz miała z głowy komary(kciuki)
izkalepszy
u nas po sąsiedzku jest opuszczona szopa i tam mieszkają nietoperze też wieczorem latają koło naszego domu i polują na owady,jeszcze żaden mi do domu nie wleciał...a mieszkam już 5 lat(grins)
goskapolak
Nietoperze według chińskich wierzeń przynoszą szczęście domowi
w którym się zagnieżdżą(kciuki)

Szczęściem może być to,że jeśli masz pod dachem,gdzieś na strychu czy w szparach domu kolonię rozrodczą a dom wymaga remontu to możesz dostać na to pieniądze z funduszy ochrony przyrody.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.