Menu

nietypowy problem

Moja córka (3,5) jest za bardzo ufna do osób obcych i to jest właśnie ten problem. Nie raz na spacerze jak nas ktoś zaczepi i powie do niej "chodź ze mną" ona podaje rękę, robi papa i idzie, bez żadnych oporów, nie boi się w ogóle. W przedszkolu też nie miałam żadnych problemów jej zostawić, nie było płaczu za mną albo pytania o mamę, z jednej strony dobrze ale martwię się, bo jeszcze się nie zdarzyło żeby nie poszła do kogoś obcego, bo się boi albo wstydzi, po prostu idzie i ja znając ją wiem, że by poszła nie oglądając się a to przecież zupełnie obce osoby. Pytanie jak dziecku to tłumaczyć, że tak nie wolno. Nie chcę jej też straszyć. Zdarzył Wam się kiedyś taki przypadek?

koza54
 492  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie nietypowe zachowanie

Odpowiedzi

sheryl
Mój też jest taki;śmiały i ufny. Oczywiście tłumaczę mu, żeby z obcymi nigdzie nie chodził, a takich mądrych obcych opierdzielam! Co to jest za maniera;"chodź chłopczyku ze mną". Ludzie to mają w głowach!
niunia2776
Mam ten sam problem, ale jak na razie tłumaczenie małemu, że nie powinien tak robić nic nie dają. Kompletnie nie wie jak temu zaradzić.
koza54
to widzę, że nie jestem sama. chyba też zacznę ludzi opierdzielać.
daryjka87poznan
U mnie znowu jest na odwrot, cora sie wstydzi i boi obcych.
Nula139
U mnie jak u @daryjka87poznan.
mycha2706
U mnie Hubert taki sam jest,ale póki co nie kuma jak Mu nie pozwalam :/
koza54
moja też nie rozumie jak jej nie pozwalam po prostu idzie..
piasekpustyni
Mój jest mniejszy bo 13 mies. ale raczej jest nieufny, wujek cały wieczór Go zachęcał rożnymi błyskotkami, kluczykami, zegarkiem, a On i tak nie chciał podejść. Ja się cieszę i mam nadzieję że nie będzie lazł do każdego bo to naprawdę niebezpieczne. Tłumacz dziecku do znudzenia, co innego można zrobić to nie mam pojęcia.
33anna
Mój synek też idzie z każdym kto go o to poprosi, a nawet sam zagaduje miłe panie i starsze dzieci. Strasznie się boję i na zakupach nie spuszczam z oka.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.