Menu

nifuroksazyd hasco a biegunka u 7 msc dziecka

hej mamcie(kwiatek) mam takie pytanko czy jak wasze dzieci miały jelitówke albo jakąś biegunke i lekarz wam przepisal nifuroksazyd hasco w zawiesinie to czy on pomagał waszym dzieciaczkom???bo ja mam wrażenie że Iguś robi więcej jeszcze kupek po tym jest 11.37 a on juz 4 zrobił od 7 i to całkiem spore;/może znacie jakiś sposób aby go jakoś zatkać nawet juz mu dosypalam mąki ziemniaczanej może coś mu pomoże

mgli21
 5536  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie biegunka jelitówka

Odpowiedzi

kasiulka1985
mój synek to brał przy jelitówce i jemu pomogło, nic mu się działo...może po prostu Twój synek ma coś takiego jak mój kilka miesięcy temu, gdzie najpierw pojawiła się biegunka a potem doszły wymioty, więc może daj mu trochę czasu i kup jeszcze smecte na te wymioty i mu podawaj, ja podawałam to i ten nifuroksazyd i mu przeszło...
kasiulka1985
pisałaś w chwilkach o wymiotach syn dlatego wspomniałam o tej smekcie (kwiatek)(kwiatek)
sheryl
Ale dlaczego zapychać... niech się tego pozbędzie...
Też słyszałam o zwiekszonej ilości kupek, ale to raczej na plus, i tylko przez jakiś czas. Zresztą nifuroksazyd tak chyba działa, że przestawia się na wydalanie dołem (zamiast góry).
Generalnie nifuroksazyd działa na biegunki spowodowane zatruciem, zakazeniem bakteryjnym , a nie wirusem, nie jelitówki. Tak więc na jelitówkę jakoś specjalnie nie zadziała... ale nawet jak pytałam o inne leki hamujące biegunkę, to lekarka mi powiedziała, że nie ma co dziecka zatykać. Ewentualnie dawać smectę, to działa odpowiednio na biegunkę (już nie będę się wdawać w szczegóły, są na ulotce)
mgli21
on mial w środe wymioty może z 7 razy od godz 13 do 16 zwymiotował(kwiatek) lekarz przepisał mu debridat wymioty przeszły ale od czwartku od jakiejś godziny 16 dostał bardzo luźnych kupek i ma je do dziś;/wczoraj bylam u lekarza i przepisał mi lek osłonowy,nifurkoksazyd i tą smecte ale nie wiem w sumie jak ja podawać na 30 ml wody wsypałam połowe saszetki gdzieś koło godziny 9 i pare razy po tym i tak sie skupśtał
sheryl
Wiesz, może ma wirusa. On tak z 5 dni potrafi potrzymać.
Trzeba to przeczekać, nawadniać, podawać smectę, probiotyk, orsalit. Ostatnio byliśmy z tym w szpitalu. Dzięki kroplówce dziecko szybko doszło do siebie, ale biegunka to była ze 4 dni.
mgli21
Wczoraj w nocy ja mama i brat wymioty i rano biegunka ale w dzień juz spokój nam przeszło(kwiatek) a go trzyma i trzyma dałam mu kleiku i narazie spokój tylko z pierdami takie 2 klaksy zrobił małe narazie śpi zobaczymy;/oby się obyło bez szpitala(placze)
sheryl
No to wirus...
Wiesz każdy to inaczej przechodzi.
My też mieliśmy tego samego wirusa (bo się pozarażaliśmy nawzajem) i każde z nas inaczej to przechodziło.
Dziecko wymioty cały dzień + biegunka, potem w szpitalu (bo był w stanie fatalnym) tylko biegunka przez 4 dni.
Ja biegunka po dwóch dniach tylko jedną noc.
Mąż biegunka następnego dnia i tylko dwa razy.
beatka7623
Nifuroksazyd nie ma zatrzymywać biegunki tylko leczyć to co jest jej przyczyną Ja stosuje ten lek już chyba od 13 lat i dla siebie i dla dzieci (kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
Leki które zatrzymują biegunkę jej nie leczą Przejdzie działanie leku i biegunka wróci
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.