Menu

niska waga urodzeniowa a rozwój maluszka

Witam, czy są tu mamy, które urodziły dzieci z niską wagą urodzeniową (poniżej 2500g) o czasie, czyli ciąża była donoszona. Martwię się o moją córeczkę, urodziła się z wagą 2350g, spadła do wagi 2770g w trzeciej dobie, a w 6 dobie miała 2550g na wizycie położnej środowiskowej. Za tydzień idę na wizytę do pediatry i o wszystko wypytam, ale do tego czasu to mi głowa eksploduje od tych wszystkich informacji z neta. Dlatego chciałabym poznać historie z życia wzięte. Czy były problemy z rozwojem psychoruchowym dzieci, czy częściej chorują? Jakie problemy rozwojowe mogą mnie i moją córkę spotkać?

milcia22
 1154  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie niska waga urodzeniowa

Odpowiedzi

xkasiulax
Moja ważyła 2.800 urodziłam w 40.t.c i rozwija się idealnie nie jest grubaskiem,jest drobna ale wagę ma dobrą ,jak na swój wiek
milcia22
mój synek ważył co prawda też mało, bo 3040g ale teraz ma dwa i pół roku i ponad 17 kg. Przestraszyłam się w szpitalu jak na obchodzie lekarz powiedział o moim dziecku dziecko dystroficzne, jak wpisałam w google to takie linki mi wskoczyły, że odechciało mi się czytać o tych wszystkich chorobach.
amalka
Krzysio urodził się w 36 tygodniu + 6 dni. Ważył 2450, mierzył 48 cm. Był taką odrobinką (cukierek) Gdy po raz drugi pojechaliśmy "na bioderka" był większy od dzieci kobitek z mojej sali (grins) Rósł jak na drożdżach i tak mu zostało- ma niecałe 4 lata a ubranka nosi na 110- 116, z naciskiem na 116 (grins) Nie było żadnego problemu z jego rozwojem. Gdy synek miał nieco ponad 3 miesiące, pojechaliśmy na prywatną wizytę do pediatry (nasza pani doktor była nieosiągalna) a ten stwierdził, że mały stracił wszelkie cechy wcześniactwa i w życiu by się nie domyślił, iż był taką odrobinką (grins) Co do chorób- w ciągu tych 4 lat Krzysio był chory 3 razy, przy czym za każdym razem po spotkaniu z kuzynem mającym astmę infekcyjną (wiecznie chory, wiecznie zakatarzony)

Mój sąsiad z dołu- obecnie po 40stce- urodził się z wagą 1.700 (wiem od jego mamy) i oprócz alkoholizmu nic mu nie doskwiera...

Nie martw się na zapas (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
dzikakobieta
moja corcia urodzila sie o czasie i wazyla 2810,est zdrowa pelna energi pieciolatka.synek urodzil sie w osmym miesiacu i wazyl tyle samo,teraz jest maly paczus i uzdrowiutki jak rydz;)))
kropeczka
Moja córcia ważyła 2500 i pomimo tego że do teraz jest drobnej budowy rozwija się prawidłowo więc nie masz co się martwić
Magdzik
Moja córka urodziła się w 37 tyg. z wagą 2700g. Od zawsze miała niedowagę, a od jakiegoś roku to nadrobiła i jest w sam raz, jak na swój wiek;) Rozwija się prawidłowo i praktycznie wcale nie choruje, z wyjątkiem kilku drobnych przeziębień.
daryjka87poznan
Ja urodziłam sie w 8 miesiacu i miałam 2300 tylko. Rozwijałam sie zdrowo.
karolcia514
moja wiki urodziła się w40 tc ważyła 2700 i rozwija się prawidłowo :)
lwica
Mój mąż pochodzi z ciąży bliźniaczej, urodził się w 7 miesiącu z wagą 1005gramów, a jego brat z wagą1010 gramów, z opowiadań teściowej wiem , że prócz tego że przez 2 miesiące byli w inkubatorze, to jakoś specjalnie nie chorowali, ani nie mają żadnych dysfunkcji, wręcz przeciwnie byli prymusami w szkole, a urodzili się 40 lat temu, kiedy medycyna nie była tak rozwinięta jak teraz, no ale wtedy wszystko było naturalne, nie to co teraz.Więc nie martw się na zapas ani nie czytaj wszystkich głupot , które znajdują się w internecie.
mgli21
mój syneczek urodził się w 37 tyg w czwartek kończy miesiąc urodził się z masą 2850g a w zeszłą środe miał 3450g(grins)
tlolek
syn urodził się 3 dni przed terminem z wagą 2830 w szpitalu spadłą waga ale wszystko w normie.w 6tyg przybrał prawie 3kg. teraz ma 3latka i nie licząc raz na jakiś czas kataru (najczęściej podczas ząbkowania) to był tylko raz przeziębiony na tyle że były podane leki.
córcia urodziła się 11 dni przed termiem z wagą 3040g. póki co po 6tyg przybrała 1,8kg i ze zdrówkiem też jet ok.
samanita
ja wazylam 2 kg, mialam 8 punktow i wszystk bylo ze mna w porzadku, urodzilam sie o czasie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.