Menu

noc na pleckach czy na boku

jak kładłyście noworodka i niemowlaka do spania w nocy na pleckach czy żeby mieć spokojną noc , gdyby mu się ulało lepiej na boku ?

i część druga pytania a co wtedy , gdy mu się na dodatek nie odbiło a już zdążyło zasnąć na ramieniu - to wtedy na noc na bok?

no i może jeszcze trzecie pytanie a jak śpicie z niemowlakiem w łózku i karmicie w nocy piersią dziecko to co też wstajecie żeby je ponosić do odbicia?

Luiza1315
 1336  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem sen

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Tylko i wylacznie na pleckach.

W szpitalu po urodzeniu powiedziano mi, ze dzieci lezac na pleckach maja odroch ochronny chroniacy je przed zadlawieniem sie.
kasia13_archiwum
Powiedziano mi nawet, ze dziecko spiace na boku ma scisniete plucka i tym samamy nabiera oddychajac odpowiednio mniej powietrza.

Takze wlasnie w zapobieganiu SIDS powinno sie klasc dzieci na pleckach.


A np. gdy nie spia jak najwiecej na brzuszku.
Kayah
Ja kładłam Jakuba tylko na boczkach. Oczywiście co karmienie to zmiana boku. Ale od czasu od kiedy sam przekręcił się na brzuch kładłam go już na pleckach. I tak śpi cały czas. A co do karmienia to ja nie karmię w łóżku tylko wstaję i karmię na kanapie. i noszę do skutku aż się odbije, chociaż pediatra powiedziała że jak do 10 minut się nie odbije to nie ma sensu dłużej nosić dziecka. A jeśli zaśnie mi na ramieniu to i tak mu się odbija.
kasia13_archiwum
Znalezione w necie na stronce o SIDS:


"Najbezpieczniejsze dla dziecka jest spanie w pozycji na plecach, w oddzielnym łóżeczku, które najlepiej jest ustawić w sypialni rodziców."

Podaje link:


http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/7438,zapobieganie,zespołowi,nagłej.html
kasia13_archiwum
7438,zapobieganie,zespołowi,nagłej.html
kasia13_archiwum
Moim corom zazwyczaj sie nie odbijalo...
kasia13_archiwum
Jeszcze jedna stronka o SIDS:

"Jak zmniejszyć ryzyko:

do snu maluszka układaj na plecach z główką lekko zwróconą w prawą lub lewą stronę"


http://dzidziusiowo.pl/zdrowie/nagla-smierc-lozeczkowa.html
kasia13_archiwum
lozeczkowa.html
Mandarinios
Zgadzam się z Kasią, że ułożenie na plecach zapobiega śmierci łożeczkowej ale jeśli dziecku się nie odbiło to powinno mieć buźkę ułożoną na bok co zapobiega zadławieniu się.
SCOFI
popieram kasie13 ja też swoje dzieciaczki tak układam do snu
kate74
U nas w szpitalu lekarze i pielęgniarki zalecały kłaść dzieci lekko na boku - jak któraś mama położyła całkiem na pleckach, to zwracały uwagę (moja córka ma trzy miesiące, więc to są aktualne wytyczne:)).
Starszej córce bardzo się ulewało i dopóki nie zaczęła się wiercić w łóżku sama , to zawsze spała lekko na boku - raz na jednym, raz na drugim. Zresztą młodsza tez w domu tak śpi.
ewela32
Ja po każdym karmieniu kładłam na bok.Tak mi powiedziała lekarka.W razie jak by mu sie ulało to sie nie zadławi.I raz to sie potwierdziło.no ale sa rózne zdania na ten temat:))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.