Menu

nocniczek

kochane mamy jak nauczyc dziecko siusiac do nocnika??dodam,ze maly kiedy widzi nocnik ucieka z placzem do pokoju i chowa sie za kanape....biega bez pieluszki i wola siku ale niestety robi tylko na dywan....:(

mama21
 597  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

nocnik

Odpowiedzi

MAJA15
Powiem tak...nie można zmuszać dziecka do nocniczka, przyjdzie pora to sam bedzie chciał robić siusiu tam gdzie powinien. Ja takich problemów z żadną z moich córek nie miałam!!!Ale tobie życzę cierpliwości i wytrwałości!!(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)
amalka
Synek w zasadzie ominął etap nocnikowania .Mój mąż (dosłownie) pokazał synkowi jak siusiają faceci (smiech) Zadziałało i mały baardzo szybko załapał. Mimo, że miał na sobie pieluchę- wołał siusiu. Chyba mu się spodobało "być jak tata" (grins) Oczywiście cieszyliśmy się jak wariaci, biliśmy brawo, podskakiwaliśmy... Taki doping (grins) Polecam!
ADAMSKA98
mój już od dawna sam przynosi nocnik i sam się rozbiera i siada ,,może przesiedzieć na nocniku przez cały dzień
tlolek
mój robi i na nocnik i na nakładkę na sedes zależy na co ma ochotę
tyle że ja czekałam długo aż sam zacznie wykazywać chęci do zdjęcia pieluchy bo wcześniej też byly próby (w lato) ale to kończyło się sikaniem gdzie go zastanie. a teraz ładnie woła "sisi" i leci do łazienki na nocnik.

na początku też była tragedia z nocnikiem bo już udawało się że robił na kibelek ale moja mama się uparła i kupiła dziecku nocniczek. byl tak przerażony nocnikiem w WC że płakał jak któreś z nas chciało skorzystać z wc.w rezultacie zablokował się i koniec z korzystania z nakładki (na jakiś czas). dopiero 2 tyg temu dojrzał do zdjęcia pieluchy.
ma ponad 2.5 roku
234olenka
mam ten sam problem..i chętnie poczytam rad:)
234olenka
a i jeszcze u mnie jest tak,że on usiądzie na nocnik ale zrobić siku czy kupę to nie ma mowy woli w pieluchę a jak chodzi tylko w majtkach to nie nasika na nocniki chociaż ma go koło siebie tylko na dywan;/;/i nie mam pomysłu jak go zachęcić na ten nocnik....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.