Menu

nocnik

witam wszystkie mamusie mam pytanie kiedy wasze pociechy zaczeły wołac siusiu na nocnik,tak bardzo bym chciała zeby moja corcia zaczeła. codziennie sadzam ja na nocnik posiedzi 5 min i tak nic nie zrobi a dodam ze ma juz 19 miesiecy. wydaje mi sie ze juz powinna.

szocia23
 908  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie dziecko

Odpowiedzi

smerrfetka
moja miała dokładnie 2 latka i 3 msc jak robiła na nocniczek,spokojnie po malutku,nie pali się na wiosnę najlepiej oduczać jak się ciepło zrobi,wtedy puszczasz małą w samych majtusiach jak się zsiusia raz piąty będzie wiedziałą że to jest właśnie siusiu będzie łatwiej ją nauczyć,spokojnie mama:-)
elcia236
moja córeczka miała 2 latka jak zaczęła wołać na nocnik teraz ma 2 i miesiąc i już sama zdejmuje majteczki i siada na nocnik,wszystko w swoim czasie najpierw musi się oswoić z nocnikiem powodzenia
Matina
no to mnie smerfetka pocieszyłaś bo moja ma 2 latka i miesiąc i nie woła jeszcze
AgaC
my odstawiliśmy całkiem pieluchy jak mały miał 22 miesiące
kasia13_archiwum
Fatima jak miala 2 latka i 2 m-ce. Yasmina okolo 2,5 roku.
Nanya
Mój ma 2 lata i 2 miesiące i nadal robi w pieluchy. Niby wie, do czego służy nocnik, bo siada na niego i woła do siebie "siusiu siusiu", ale niczego do środka nie zrobi. Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość :)
IziaMorela
Moj Lipus mial nieco ponad 2 latka. Mieszkalismy wtedy w Polsce w domku z ogrodem wiec maly latal z gola pupka latem tak sie nauczyl.
Ja wlasnie sie przymierzam do kupna nocniczka Kacperkowi! Nauke czas zaczac ha ha
smerrfetka
wiecie co moim zdaniem najpierw dziecko musi tak naprawdę skojażyć co to jest siku.....ja swoją sadzałam na nocnik potrafila siedzieć i nic nie zrobić,ale pomyślałam że siada na nocnik ale co z tego jak nie iwe co to siku.więc puściłam ją w majteczkach raz się zsikała a ja ooo siusiu,drugi trzeci piąty aż sama zrobiła i mówi ooo a ja tak to siusiu i tu trzeba robić jak już raz na nocnik zrobiła tak ją wychwalałam w niebogłosy że siadała co 10 min i od razu zaczeła robić na nocnik i w nocy się nie moczyła wytrzymywała do rana......nie martwcie się na wszystko przychodzi pora...
alinagj1o2
Moi na drugie urodziny już pieluch nie nosili .Jest to zasługa babci u której często przebywali,ja nie mam tyle cierpliwości a ona siedziała przy nich i słuchali czy już słychać jakieś dzwonienie. Jeżeli się pojawiło to dopiero była impreza i całusków ile, wszyscy domownicy wiedzieli i prawdopodobnie połowa sąsiadów. Dzieci wiedziały że dokonały coś bardzo ważnego .
irekzboralski
Mikołaja sadzam od 7 miesiąca na nocnik ale ciągle na "wyczucie",bo nie sygnalizuje jeszcze.Zawsze po spaniu i przed każdą zmiana pieluchy.I zrobi to co powinno się zrobić:)
Anulka123
A moja mała ma 2 latka i od jakiś trzech miesięcy już robi siku na nocnik :-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.