Menu

Nocny problem z 4latkiem

Kochane mamusie, mamy w rodzinie chyba nie mały problem - Mikołaj syn mojego brata skończył z pieluchą jakieś półtora roku temu. W dzień pięknie korzysta z toalety za to noc w noc pielucha mokra. Może nie każda ale jednak częściej mokra niż sucha. I tu z mojej stron prośba i pytanie co poradzicie?

Guzik
 502  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie problem dziecko moczenie

Odpowiedzi

nica83
niech podają jak najmniej picia przed snem i niech zrobi siusiu tez przed samym snem chociaż trochę u nas to pomaga
Majaaaaaa0000
Dziecko może sie moczyć w nocy , nawet do 5 roku życia...Jeżeli dożo pije przed snem , będzie sikało, Moja ma 3 latka i od jakiś 2 miesiecy nie używamy pieluch w nocy, budzi się na siku i wola... Niech zakłada mu pieluchy jeszcze na noc, każde dziecko ma swój rytm dorastania. Chłopcy później dorastają...
Majaaaaaa0000
duzo....mialo byc ...
domka
Nic nie doradze bo moja mała jak skończyła 2 lata od tej pory nie siekamy dzień i w nocy
daryjka87poznan
Moja ma 3 latka i niestety musze jeszcze zakladac jej pieluszke na noc bo czesto jej jeszcze posiusiana. Dodam ze nie dostaje picia przez sen.
Agnieshka76
Niestety tak się zdarza mój ma 3 lata i 3 m-ce z pieluchą pożegnaliśmy się na dobre w listopadzie. Zdarza się że się jeszcze zesika ale często woła nawet w nocy.
grazyna13
moja młodsza ma 4,5 roku , bez pieluchy jest od 2,5 lat również w nocy , dopiero od 3 m-cy jest sucho w nocy, robiłam jej badania wszystko było ok. więc po prostu trzeba sie uzbroić w cierpliwość i podkłady na łóżko , ja mam takie z froty na ceracie wielokrotnego użytku( bo te jedno razowe sie nie sprawdziły). Ona potrafiła sie zmoczyć nawet dwa razy w ciągu jednej nocy, starałam sie ją jeszcze wysadzać w ciągu nocy na nocnik. Dużo cierpliwości życzę.
tlolek
mój Syn ma prawie 4 lata. W dzień pięknie korzysta z toalety już ponad rok. W nocy ma pieluchę zakładaną bo on tak chce- mówi że nie czuje się jeszcze pewnie
Ale wstaje z suchą pieluszką.
Ja pilnuje żeby zawsze przed snem skorzystał z toalety. Jedynie cierpliwość.Dziecko samo musi nauczyć się kontrolowania swoich potrzeb.
niki30041988
moja jak skonczyla 17 mc przestalanosic pampersy bo robila na nocnik, pampers jedynie na noc, jak skonczyla 2 lata wogole nie nosila pampersow w lipcu skonczy 3 lata jak dotad zsiurala sie w nocy 2 moze 3 razy
Guzik
Badania były robione podobno wszystko ok. Zakładane teraz ma pieluchy ale nie wiem czy nie lepiej właśnie te podkłady pod materac wykorzystać. Oczywiście część znajomych już takie bajki wyprodukowali, że dziecko znerwicowane, że pewnie coś w rodzinie. Ale nie to by wesprzeć radą, dobrym słowem tylko takie ploty produkują. Wnerwia mnie to! Będziemy czekać jak widzę po waszych odpowiedziach to nie jesteśmy aż takim rzadkim przypadkiem. :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.