Menu

Nowalijki

Mamunie, ciągle w tv słyszę o tym, że nowalijki są szkodliwe bo są naładowane chemią i lepiej ich nie jeść... najgorsze jest to, że ja uwielbiam warzywa i owoce szczególnie wtedy kiedy się pojawiają... No i uwaga teraz będzie moje genialne pytanie: kiedy warzywa i owoce tracą "status" nowalijek? Jedyne co wiem to jest to, że teraz jest sezon szparagowy więc one są wyhodowane normalnie... Ech, no tak mnie to męczy ostatnio więc proszę o odpowiedzi :)

Mandarinios
 733  26

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odżywianie owoce warzywa

Odpowiedzi

Anita21
dobre pytanko (klaszcze)(klaszcze) tez bym chciala wiedziec!
krasna1
hehehe nie masz o czym myśleć
hmmmmmmm i jak Ci tu pomóc?
może w czerwcu jak jest już wysyp wszystkich świeżutkich warzyw
chyba
hehe
Mandarinios
Dzięki dziewczyny :)
mool
Chyba jak zaczną się pojawiac w ogródkach.A i tak te kupione w sklepie będą nafaszerowane chemiąNajlepsze są z własnego ogrodu.Może nie tak dorodne i piękne ale jakie smaczne mniam mniam...Tylko niestety nie każdy ma taką możliwośc wychodowac sobie
krasna1
tak naprawdę to te z ogrodów powinny mieć nazwę nowalijek bo są nasze,naturalne
ale niestety
Mandarinios
ech, też bym chciała własny ogródek :)
basa
Nie bierzmy sobie zanadto do serca opinii, że są "nafaszerowane" chemią. Musielibyśmy jeść je kilogramami, aby odczuć skutki szkodliwych związków. Po prostu dokładnie płuczmy warzywa pod bieżącą wodą albo starajmy się kupować te, które pochodzą z upraw ekologicznych.
Mandarinios
ooooo no właśnie mamarosa, chyba to jest sedno sprawy bo wczoraj jeden pan w warzywaniaku pytał o korzeń chranu ale krajowy.... no i teraz wszystko jasne :) dzięki
Mandarinios
zaraz wyjdę na jakąś przewrażliwioną :):)):):):) poprostu jestem ciekawa czym się różni pomidor w maju od tego z grudnia... ech, no oczywiste... Ceną :)
Kordelia
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale chyba dotąd są nowalijkami dopóki nie zaczną się pojawiać w zwykłych ogródkach. :)
Mandarinios
ale się rozpisałyście Kochane :)
basa
Szczypiorek zawiera sporo potasu oraz witaminy C i beta-karotenu. W sałacie znajdziemy dużo witaminy A i C, potasu, żelaza i krzemu.
Zanim więc w sklepach pojawią się pierwsze letnie warzywa, rozkoszujmy się nowalijkami.(barf)(grins)(awve)
Remedios
mamarosa to już wszystko napisała:)
nie ma różnicy, kiedyś nowalijki były najlepsze teraz są be bo są naładowane chemią a to tylko o to chodzi że nie ma różnicy między nowalijkami a tym co dostajemy przez cały rok..bo wszystko jest na chemii:) niestety niewielki mamy wybór dlatego jak tylko przyjdzie lato to cieszmy się chociaż z tego że będą tańsze:)
Kordelia
Moja mama jak żyła to uwielbiała prace w ogrodzie. Sadziła warzywa z nasion, bez jakiegokolwiek nawozu. Miała chyba do tego rękę, bo zazwyczaj wszystko się udawało. I to były chyba takie prawdziwe, zdrowe nowalijki(grins)(grins)(grins)
domiska
kazda roslina ma swoj czas -jak juz w lutym ,marcu widzisz jakies warzywo ktore normalnie pojawia sie w lipcu czy sierpniu to nie kupuj.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.